Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się z tym nie zgadzam - wszystkie warki robię z fałszywym dnem (trochę dziurek sobie dowierciłem wiertarką) i jestem bardzo zadowolony - filtracja przebiega w normalnym tempie i nie mam żadnych kłopotów. Fałszywe dno czy oplot, to raczej kwestia nie do rozstrzygnięcia - i jedna i druga metoda ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Początkującemu chyba nie zadawałbym jeszcze prac ręcznych, jak wykonać oplot (wiem, że to proste), bo coś źle zrobi i może się do browarnictwa zrazić - preferuję gotowe rozwiązania i kombinowanie, gdy nabierze się doświadczenia, poczyta i rozwinie temat.

 

Nie no bez przesady ze zrobieniem filtratora z oplotu myślę że sobie poradzę trochę o tym czytałem i oglądałem filmik. Ogulnie ostatnimi czasy sporo czytam i oglądam filmy na temat warzenia piwa, bo nie jestem jeszcze w 100% pewny czy inwestować w to kasę. Ale bardzo mnie kusi jakiś mój wewnętrzny głos :)

Co do zestawu z Browamatora który poleca Artur to widziałem już go jest trochę drogi znalazłem podobne:

* http://www.browar.bi...aciermistrz_pro

* http://www.browar.bi..._puchmistrz_pro

* http://twojbrowar.pl...war-domowy.html

co o nich sądzicie? Czego w nich brak? Co warto do nich jeszcze domówić? A może jednak zestaw z Browamatora jest lepszy jakosciowo i lepiej dopłacić to niego te pare złotych? Choć wydaje mi się że te zestawy z centrum piwowarstwa są chyba lepiej wyposażone.

Raz jeszcze dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam.

 

Zapomniałem dodać że nie mam gara 30 litrowego a do dosc spory wydatek i jestem na etapie poszukiwania po rodzinie i znajomych. A bez gara zostaje mi jedynie warzenie z brewkitu prawda?

Edytowane przez B-BACK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławek - z tą niedzielą, to tak samo uważam, że kiepsko ,bo jednak w poniedziałek praca, ale może by tak zrobić spotkanie o wcześniejszej godzinie i wtedy wrócić do domu o sensownej porze. A co do przesyłki, to nic nie wiem i nic mi nie przekazano... coś miałem dostać? Poskarż się, komu co dałeś, to zaraz zawnioskuję o bana na forum :)

 

@B-BACK - strasznie długo nie warzyłem piwa (będzie już chyba ze 2 miesiące - kompletny brak czasu) i mam głód robienia piwa, bo piwniczka jest praktycznie pusta. Na 90% będę coś warzył w niedzielę (jeśli dojdą moje surowce, a jeśli nie to nawet pojadę do sklepu na Partyzantów i kupię jakiś zestaw surowców), więc jak chcesz się nauczyć, to zapraszam do siebie - szczegóły możemy ustalić na priv... a w zasadzie, jeśli ktokolwiek z Was koledzy miałby ochotę wpaść na takie nieformalne wspólne warzenie do mnie (zacieranie w garnku 30l na kuchence indukcyjnej), to piszcie. Możemy coś uwarzyć razem :) Może być fajnie.

 

EDIT:

B-BACK - będziesz miał okazję zobaczyć cały zestaw z Browamatora, bo nadal służy mi bardzo dobrze... i w ogóle mogę Ci opowiedzieć praktycznie wszystko, co wiem na temat piwowarstwa, bo jednak kilka godzin będzie :)

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@B-BACK - strasznie długo nie warzyłem piwa (będzie już chyba ze 2 miesiące - kompletny brak czasu) i mam głód robienia piwa, bo piwniczka jest praktycznie pusta. Na 90% będę coś warzył w niedzielę (jeśli dojdą moje surowce, a jeśli nie to nawet pojadę do sklepu na Partyzantów i kupię jakiś zestaw surowców), więc jak chcesz się nauczyć, to zapraszam do siebie - szczegóły możemy ustalić na priv... a w zasadzie, jeśli ktokolwiek z Was koledzy miałby ochotę wpaść na takie nieformalne wspólne warzenie do mnie (zacieranie w garnku 30l na kuchence indukcyjnej), to piszcie. Możemy coś uwarzyć razem :) Może być fajnie.

 

 

 

EDIT:

 

B-BACK - będziesz miał okazję zobaczyć cały zestaw z Browamatora, bo nadal służy mi bardzo dobrze... i w ogóle mogę Ci opowiedzieć praktycznie wszystko, co wiem na temat piwowarstwa, bo jednak kilka godzin będzie :)

 

Artur jak najbardziej jestem chętny na takie wspólne warzenie napisze do ciebie priwa w tej sprawie. Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławek - z tą niedzielą, to tak samo uważam, że kiepsko ,bo jednak w poniedziałek praca, ale może by tak zrobić spotkanie o wcześniejszej godzinie i wtedy wrócić do domu o sensownej porze. A co do przesyłki, to nic nie wiem i nic mi nie przekazano... coś miałem dostać? Poskarż się, komu co dałeś, to zaraz zawnioskuję o bana na forum :)

 

Z tą niedzielą to jest tak, że mogę mieć szoferkę, ale trzeba by o ludzkiej porze wracać. Przesyłka dla Ciebie jest pewnie u Daniela... chyba że wypił paskudnik ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie to jest 31.05. Zapisujemy ten termin? 18:00?

Mam piwka dla Artura.

Białoruś nie ma prawie nic. Jeśli chcesz coś sprawdzić to: http://www.ratebeer.com/ , http://www.ratebeer.com/places/countries/22/

Czy ktoś zarezerwował pokój w schronisku w Żywcu? Później może nie być wolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dzisiejszego pobytu w Warszawie udało mi się kupić surowce na kilka piwek, zanim zmówię większe ilości. Miałem dłuższą przerwę w warzeniu (2 miesiące, to sporo) i nareszcie mam czas na zrobienie piwa w niedzielę.

 

Kolega B-Back wiem, że jest chętny na małe "warsztaty" warzenia piwa i przychodzi do mnie, ale jeśli ktoś z Was Panowie ma ochotę wpaść na nieformalne spotkanie przy warzeniu piwka, to zapraszam. Jak będzie słonecznie, to zawsze można z piwkiem w ogrodzie też posiedzieć :) (aha ze względu na braki czasu na warzenie piwa, swojego piwka mam mikroskopijne ilości).

 

Wymyśliłem sobie na ten weekend Single Hop Fuggles IPA i będzie można podpatrzeć:

- warzenie piwa w garnku 30L na kuchence indukcyjnej (warka 20L)

- warzenie piwa na zestawie do robienia piwa z Browamatora

- "burtonizacja wody" (albo raczej próba, bo i tak wodę mam twardą)

- kontrola procesu za pomocą programu Beersmith 2

- kontrola PH zacieru za pomocą PH-metru i kwasu fosforowego

- i w ogóle całe warzenie według tego co potrafię i sprzętu jakim dysponuję (np. chłodzenie chłodnicą z nierdzewki z przyłączem do prysznica - częściowo własnoręcznie robiona)

 

Może być fajnie i tym bardziej zapraszam osoby, które chcą się czegoś nauczyć. O adres piszcie na priv.

 

Zaczynamy w niedzielę o 11:00.

Edytowane przez Kamot1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy w niedzielę o 11:00.

 

 

kurdeczka szkoda, że nie zglądałęm tu wcześniej, chętnie bym podpatrzył Twoje warzenie

 

a co do 31 to chętnie się wybiorę, tylko jaki będzie temat spotkania - piwo konkretne czy tak ot posiedzim i popijem :-) pytam bo po serii kwasów dopiero odbudowuję zapasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu brak. Myślę, że sporo osób przyniesie piwa w kategoriach 'żywcowych' :)

 

Piwnice mamy już zarezerwowaną.

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o sobocie! 18:00 Stara Warszawska.

 

A dla wyjeżdżających na Żywiec http://www.piwo.org/...14/page__st__20

 

Mam gęstwę drożdżową do grodzisza (z oryginalnego szczepu z browaru). Piszcie jak chcecie.

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.