Skocz do zawartości

Niezależny browar domowy "Pod Baranem"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam zamówienie od kolegi na bardzo mocne jasne piwo na wieczór kawalerski. Do maja zdążę zrobić tylko górniaka. Kolega chciałby max.% jak się da może być i 10 i żeby było w smaku słodowe z małą goryczką. Do zasypu dał bym 5kg pilzneńskiego 0,25 Carapilsa 0,5kg Caramunich dla smaku słodowego

0,5 płatków dla lepszej piany. Aby dostac ten duży % muszę mieć °Blg ponad 20. Czy można poprawić °Blg pod koniec chmielenia dodając cukier czy lepiej zwiększyc zasyp? Zwracam się do Ciebie bo czytałem na twoim blogu że masz takie doświadczenia. I jeszcze jedno pytanie S04 czyS33 będą lepsze. Nigdy nie robiłem na tych drugich. Dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

To bardzo pracowite drożdże. I bardzo neutralne w smaku. S33 nigdy nie stosowałem US-04 to typowe ale i one moim zdaniem dają specyficzny zapach, mogą także nie odfermentować brzeczki. Z takich tytanów pracy poleciłbym jeszcze Danstar Notthingam. Jeśli masz już drożdże któreś z tych co wymieniłeś polecam zrobienie sporego startera żeby odfermntować brzeczkę 20°Blg.

Masz na myśli US 05 a nie 04.Dzięki za podpowiedź.A tak przy okazji stara fota ma lepszy klimat...

Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię czasami jasne na górnych bardzo mocno chmielone( 40g goryczkowego, 60g aromatycznego plus pół tabletki chmielowej). Pod koniec burzliwej piwo było za mało gorzkie. Odlałem litr piwa dodałem 10g goryczkowego i gotowałem przez 15 minut, wystudziłem i dolałem do fermentatora. Po dwóch dniach zlałem normalnie na cichą.Organoleptyczna goryczka była dużo większa.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tu podziękować Markowi33 za butelki, oraz Jkocurkowi i Jejskiemu za łopatologiczne szkolenie z zakresu obsługi CLO2 :) dzięki Wam nieco usprawniłem proces butelkowania.

Drobiazg, my tak po prostu lubimy pomagać :D (przynajmniej ja :( )

ClO2 to jest naprawdę dobry środek. Boje się czy aby nie za dobry na to by nie stosować przy nim żadnych zabezpieczeń. Zastanawiam się po każdym warzeniu/butelkowaniu czy nie byłoby lepiej pracować w rękawicach gumowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.