Skocz do zawartości

Pierwsza AIPA z polskiego browaru regionalnego


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki browar (obojętne czy rzemieśliczy, czy regionalny) nie chce zarabiać? Zawsze chodzi o pieniądze. Przy okazji można poszerzać świadomość konsumentów. Z dostępnością to zależy gdzie. U mnie w 3 sklepikach na osiedlu weizenbocka kupić można, Artezana czy AleBrowaru nie ujrzysz, z Pinty jako tako.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiłem wczoraj kormoranowe AIPA.

Aromat bez rewelacji w porównaniu np. do Ataku Chmielu. Bez rewelacji, znaczy, że trochę mniej intensywny. Za to goryczka bardzo przyjemna mojej opinii. Uważam, że to bardzo solidna propozycja. Więcej pewnie dziś będę móg napsać.powiedzieć, bowiem wczoraj było pite już po kilku innych, więc i percepcja nie była taka, jak powinna. Zabezpieczyłem się jednak i z lokalu przytargałem do domu jeszcze dwie butelki, więc dziś w miarę świeży je otworzę.

 

Co do poruszonej średniej słabości BK, to również zgodzić się nie mogę. Raz, że przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm, dwa, że znam ludzi związanych z tą firmą, rzy, że mnie tam bardzo smakują i podobają się (etykiety) ich wyroby. I to, że są w jakiś sposób dobracowywane. Przykładem niech będzie Kormoran Ciemny, który na początku uważałem za jedną z najsłabszych ich propozycji, teraz, po pewnych modyfikacjach (inne chmielenie, płatki owsiane), jest co najmniej porządnym piwem. Miodne, orkiszowe zmiodem (bijące w mojej opinii na łeb podobną propozycję Ciechana) czy wspomniany porter to na pewno perełki.

 

Ceny. Widzę, że zgoda zarówno tu, jak i na browar.biz bije w BK jak w bęben za decyzję o wycofaniu się ze zwrotnych butelek i w ceny proponowane przez BK. Nie powiem, że czasem skręca, ale też nie popadajmy w paranoję. Mnie nie boli, że wydam za świeże 4 ziko a za orkisz z miodem 5,5pln. Wydaje mi się, że ceny tych piw są podobne niezależnie, czy kupuję je u siebie, czy robi to mieszkaniec Nowego Targu w swoim mieście. To trochę zastanawia, ale nie aż tak, żeby podnosić przy tej okazji larum. Choć jak powiedziałem głównemu piwowarowi, że Weizenbocka kupiłem za 7,20 pln, to zrobił zaskoczoną minę i odparł, że na szczęście nie musi kupować piwa:P

 

No i ostatnia kwestia wcześniej poruszona w tym wątku. Oj taaak, BK premium to była moc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wciągnąłem drugą butelkę, że tak to określe, na czczo;)

Potwierdza się to, co pisałem po pubowej degustacji. Wyraźnie czuć goryczkę, aromat nie jest za to zbyt obficie chmielowy, dość przeciętny. Kolor miedziany, piena dość wysoka, drobnoziarnista, półcentymetrowy korzuch zostaje do samego końca, ładnie krążkuje na szkle. Porządna pozycja, tak mi się wydaje.

http://imageshack.us...djcie0051rw.jpg

 

Warnijskie natomiast się zmieniło, bo chyba chmielenie się zmieniło. Citrę - jeśli się nie mylę - dają teraz. Nie powiem, żeby to na dobre w tym przypadku wyszło.

Edytowane przez patpul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spróbowałem, jest rzeczywiście bardziej goryczkowe bez bogactwa aromatu jak przy ataku czy rowing jacku

dla mnie porządne tylko trochę za drogie piwo (7,99zł), na plus że jest szerzej dostępne to może więcej ludzi zacznie swoją przygodę innymi piwami niż lager i książece ryżowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazję degustować i w moim odczuciu bardziej nawiązuje do IAIPA niż AIPA przez tą słodowość, która zdecydowanie zdominowała to piwo, gdybym miał porównywać to moim zdaniem temu piwu zdecydowanie bliżej np do Imperium Atakuje niż Ataku Chmielu. Goryczka na przyzwoitym poziomie, ale zdecydowanie za mało aromatów chmielowych jak na AIPA, a szkoda, bo po recepturze zapowiadało się naprawdę mega piwko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazję degustować i w moim odczuciu bardziej nawiązuje do IAIPA niż AIPA przez tą słodowość, która zdecydowanie zdominowała to piwo, gdybym miał porównywać to moim zdaniem temu piwu zdecydowanie bliżej np do Imperium Atakuje niż Ataku Chmielu. Goryczka na przyzwoitym poziomie, ale zdecydowanie za mało aromatów chmielowych jak na AIPA, a szkoda, bo po recepturze zapowiadało się naprawdę mega piwko.

Faktycznie zbytnio słodowe a mało chmielowe jak na AIPA. Goryczka solidna ale przykryta słodyczą. Da mnie bardziej przypomina gorsze warki Ataku, te mniej aromatyczne z wyraźnym smakiem słodu melanoidynowego. Generalnie brakuje mi wytrawności i aromatu a ekstrakt 16 blg też nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.