Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji chmielu


jackson

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję pić ostatnio na Słowacji piwo Velkopopovicky Kozel 10,11,12 BLG. 12 miała dosyć silny jak na lagera aromat chmielowy. Nie mam jeszcze na tyle rozwiniętej sensoryki, żeby stwierdzić w którym kierunku ten aromat szedł, ale jednego jestem pewien - nie znoszę tego aromatu :D i chciałbym się dowiedzieć jaki to był chmiel, żeby sobie krzywdy nie zrobić kiedyś przy warzeniu ;)

 

Wydaje mi się, że mooooooooże Otomata IPA mogła mieć taki aromat, ale nie jestem za bardzo przekonany.

 

Ma ktoś pomysł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pić ostatnio na Słowacji piwo Velkopopovicky Kozel 10,11,12 BLG. 12 miała dosyć silny jak na lagera aromat chmielowy. Nie mam jeszcze na tyle rozwiniętej sensoryki, żeby stwierdzić w którym kierunku ten aromat szedł, ale jednego jestem pewien - nie znoszę tego aromatu :D i chciałbym się dowiedzieć jaki to był chmiel, żeby sobie krzywdy nie zrobić kiedyś przy warzeniu ;)

 

Wydaje mi się, że mooooooooże Otomata IPA mogła mieć taki aromat, ale nie jestem za bardzo przekonany.

 

Ma ktoś pomysł? :)

 

Strona browaru podaje

 

Chmel - Žatecka a Ústecka

 

wskazuje to na zatecki saaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz z Ciebie jak odczuwasz aromaty z Oto Mata IPA w Kozelu :smilies: Zawsze bierz na poprawkę, że zamiast chmielu mógł zostać użyty ekstrakt. A Saaz, to na prawdę świetny chmiel i chyba niewielu kolegów z forum nie lubi jego aromatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażałem sobie, że to może być Saaz, ale z kolei Pilsner Urquell, który też jest nim chmielony (o ile nie z ekstraktu jak karczmarz napisał), był wyborny z kija i takiego smaku/aromatu nie wyczułem.

 

Martwi mnie tylko, że w OTO Macie nie wyczułem też żadnych cytrusów, mango, ani innych cudów o których wszyscy piszą :/ Wogóle mam wrażenie, że była bardzo świeża, zapach jak po otwarciu saszetki z chmielem - chyba że taka miała być?

 

Czy mam nos niewykształcony, czy coś z nią mogło być nie tak? Kupowałem w realu na Ursynowie podczas ichniejszych dni piwa czy czegoś takiego.

Edytowane przez jackson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.