Jump to content

BeerZone

Members
 • Posts

  66
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About BeerZone

 • Birthday 07/13/1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  RedDragon
 • Rok założenia
  2012
 • Liczba warek
  50+
 • Miasto
  Katowice

Kontakt

 • Imię
  Franc

Recent Profile Visitors

1860 profile views

BeerZone's Achievements

 1. Planuje do 50 litrów.
 2. Coś takiego znalazłem. Tylko czy to dobry sprzęt? Czy ktoś na nim warzy? Może jakieś plusy i minusy. Kocioł zacierny COOBRA CRAFTBREWER CB5 PRO V.3 50L
 3. BeerZone

  Nowy sprzęt.

  Sprzedałem swój dotychczasowy sprzęt. I zaczynam się rozglądać za nowym większym bardziej zautomatyzowanym. I dlatego ten temat, a mianowicie co polecacie? Robić znowu samemu - aczkolwiek długo trwało doszlifowanie i wogóle wykonanie. Czy kupić jakiś gotowy system? A jak tak to jaki? Bardziej jestem przekonany do gotowego sprzętu tylko jakiego? Jedyny problem to taki żeby był jak najmniej pochłaniający miejsca w domu :-).
 4. BeerZone

  BeerZone

 5. No wygląda idealnie nie śmierdzi nic w nim jeszcze nie żyje.
 6. Jaki termin ważności ma ześrutowany słód ? Mam słód prawie pół roku i nie wiem czy mogę z niego warzyć piwo.
 7. Na dołączonym zdjęciu widnieje menzurka do której jest wsadzony wężyk podczas fermentacji. Mam pytanie z tym związane tzn czy z racji tego że w menzurce jest woda która stoi przez około 28 dni fermentacji bez wymiany może dojść do zakażenia ?
 8. Chyba nie zrozumieliśmy się do końca ! Ja mówię o schładzaniu obniżaniu temperatury przy fermentacji a nie schładzaniu po warzeniu,
 9. W jakim tempie schładzać brzeczkę podczas fermentacji ? Robię Pilsa i zadanie drożdży w temp. 18-20 stopni. Fermentacja w temp. 10-12 stopni, w jakim tempie schodzić do tej temperatury w jaki sposób?
 10. Irish Red Ale 1.Słody chmiele drożdże 2.Mycie dezynfekcja 3-4.Warzenie 5.Próba 6.Wysładzanie 7.Chmielenie 8.Schładzanie 9.Fermentacja A to wszystko w kuchni ok. 10m2
 11. Mam instalacje gazową przy moim browarze. Chciałbym ją zmodernizować o sterowanie automatyczne, załączenie wyłączenie, zmniejszenie zwiększenie płomienia itp. Czy ma ktoś z Was taką instalację ? Albo może wie jakie części są do tego potrzebne?
 12. Przeszłem przez brewkity ale z tymi miałem najwięcej problemów nie polecamich.
 13. Ja przełom miałem tylko raz i to przy 1 warce - pale ale. Warzyłem 2 razy pszeniczne i ani razu przełom się nie trafił. W jaki sposób brak przełomu wpływa na trwałość piwa? Przełom mam za każdym wręcz razem jak warzę. Dzisiaj warzyłem Weizenbocka i z racji że to przenica to przełom był wręcz ogromny nie kłaczki a kluchy w trakcie chmielenia potem rozbiły się na małe kłaczki ale tyle ich było że miałem problem z filtracją.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.