-
Postów
49 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Piwowarstwo
-
Nazwa browaru
Nie ma Lipy
-
Rok założenia
2020
-
Liczba warek
36
-
Miasto
Powiatowe ;)
Kontakt
-
Imię
Tomek
Ostatnie wizyty
1 707 wyświetleń profilu
Osiągnięcia Lipa
-
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Starter z gęstwy - czy ma sens
-
Bolt zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Sciema na etykiecie browaru rzemieślniczego?
-
Sciema na etykiecie browaru rzemieślniczego?
Lipa odpowiedział(a) na Nazwa użytkownika temat w Polskie browary rzemieślnicze
Oczywiście, że suplementują. Drożdże do nastawów cukrowych prawie w każdym przypadku sprzedawane są w miksie z suplementami. -
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Oddam / poszukuję gęstwę
-
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Oddam / poszukuję gęstwę
-
Lipa zareagował(a) na artykuł: "Poznać i uwarzyć Saison" darmowy ebook Łukasza Wróblewskiego.
-
Cześć, chętnie przyjmę nie spracowaną gęstwę do dolnej fermentacji. Warszawa, ew. okolice trasy Warszawa - Skierniewice. Rewanż do dogadania:)
-
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Wschodnie piwowarstwo
-
Używałem Mackinca i Lotusa na aromat i potwierdzam, sporo słodyczy i owoców. Landrynka w punkt. W połączeniu ze "starymi" żywicznymi amerykanami jest ok. Wysoki poziom alfakwasów, wychodzi nawet przy chmieleniu na aromat.
-
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Domowe vs Kraft
-
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Domowe vs Kraft
-
Cześć, w przyszłym tygodniu będę miał do oddania gestwę "gwoździe i banany", drugie pokolenie. Odbiór Warszawa Śródmieście lub okolice Żyrardowa. Pzdr.
-
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Ile litrów piwa uwarzyliśmy w 2020 roku
-
2021 sześć warek - łącznie 130l. 280+130=410l. Dobrego roku ?
-
Lipa zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Czy trzeba od razu robić 20l+?
-
z tym może być największy problem, bo musisz wziąć poprawkę na bezwładność cieplną płaszcza, a to wymaga tej właśnie wprawy. Rozumiem, że ten kocioł masz z mieszadłem, to załatwia sprawę. Bez filtratora w kotle, zrób tak jak radzi Anteks tj. spuść całość do osobnego filtratora. Do warzenia, możesz na zaworze spustowym zamontować hopstoper lub chmielić w hopspiderze, tak aby czystą brzeczkę zlać do fermentora. Pozostaje jeszcze chłodzenie, ale to najprościej rozwiązać chłodnicą zanurzeniową. Na początek weź coś prostego z zacieraniem jednotemperaturowym.
-
tabacznik zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Ekstrakt piekarniczy
-
Podsumowując mój eksperyment, wynik jest powyżej oczekiwań, choć trzeba przyznać, że nie były wysokie. Piwo w butelkach nagazowało się dobrze, choć straciło trochę na klarowności, ale to powinno się jeszcze poprawić. W każdym razie jest to piwo poprawne i jak dla zwykłych zjadaczy tego trunku, w tym mnie, nie do odróżnienia od zacieranego o podobnych parametrach. Gdyby komuś wpadły w ręce popłuczyny ekstraktu z mausera, to śmiało można warzyć. Kurcze tak sobie piszę i zaczynam czuć moc, jednak z 14brix zeszły dość nisko. Pzdr. P.S. Przydałby się ktoś obiektywny z wiekszą wiedzą do testów.
-
Kronelius zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Ekstrakt piekarniczy
-
Piwo poszło do nagazowania. Wrażenie pozytywne, spodziewałem się pustego aloholowego cienkusza, a jest całkiem sporo słodowej treści, co w połączeniu z chmielami us daje przyzwoitą całość. Coś na kształt amber ale. Zdecydowanie można nazwać, to piwem. Po nagazowaniu powinno być całkiem pijalne. Pzdr.
-
@Eselchen Zostaw jak jest i obserwowuj, czy się to nie powiększa. Jeśli będzie, to podjedź do zakładu, co w nierdzewce robi, niech posmarują antoksem i potem go zneutraluzują.
-
Dobra, "piwo" uwarzone. Przełom normalny, brzeczka klarowna. Warzenie bezproblemowe i szybkie. Nachmielone citrą i cascade, poszczute gęstwą fermolager, po pilsie. Fermentacja mocna w 9 stopniach. Kurcze, warzenie z ekstraktu, to szybka robota jest. Cały czas miałem wrażenie, że o czymś zapomniałem? I teraz wątpliwość, robić przerwę diacetylową, czy odpuścić?
-
Pucekart zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Sonda temperatury w fermentorze
-
Dzięki, to chyba jedyne, co udało mi się znaleźć w sieci. No nic, trzeba zrobić i poszerzyć doświadczenia.
-
Cześć, wpadło mi w ręce kilka kilogramów darmowego ekstraktu piekarniczego. Niestety nie nam specyfikacji więc nic o nim nie wiem, ale jest przyjemny w smaku, ma lekko słodkawy aromat i kolor bursztynu. Doskonale fermentuje. Plan jest taki aby wykorzystać posiadaną gęstwę lagerową i resztki amerykańskich chmieli i uwarzyć z tego "piwo". Liczę się z tym, że sztos to nie będzie, ale zamierzam poświecić ten wynalazek na testy zestawu do kegowania. W razie wpadki nie będzie mi go żal. A teraz do brzegu. Czy ktoś miał do czynienia z tego rodzaju materiałem? Jakie wrażenia, ma to sens? Na co zwrócić uwagę? Pzdr.
-
user zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Chiński Grainfather
-
Cześć, pomierz gwinty. Na zaworku jest pewnie standart gwint 1/2", można dobrać kruciec nierdzewny na wąż z gwintem wewnętrznym 1/2". Na to zakładasz wąż silikonowy ścianka 3mm. U mnie śmiga takie rozwiązanie, tyle że ja mam camlocka 1/2 cala. Jak widzisz mój kocioł, to dopiero hybryda?. Pzdr
-
Spotkałem się już z taką opinią?Oby tak było, bo w34 to w sumie chwalone sucharki.
-
Jeszcze nie, dopiero nam w lodówce, fermolager berlin i fermoale ay4. Na tych fermolager W zrobiłem lagera, gęstwa poszła do pilsa i koźlaka. Pierwsze jest zabutelkowane. Nie nam doświadczenia w piwach dolnej fermentacji, ale wydaje się całkiem neutralne, mimo błędów. Miałem brać w34/70, jednak na pierwszą próbę wziąłem poprostu te tańsze za 5,6zł.