Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno kolejnym zakupem będzie wózek widłowy ;) w celu zwiększenia szybkości przeładunku, co by właśnie sąsiedzi nie byli w stanie zauważyć :)

Gdybym tylko miał go gdzie zaparkować.

Ale jak to mówią "Na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje" :)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę /na ile warunki pozwoliły/ pobawiłem sie palnikiem 15kw.

I efekt napawa optymizmem choć to jeszcze nie ideał.

A mianowicie zakryłem częściowo wloty powietrza przy dyszy.

Efekt jest taki że doprowadziłem do zagotowania wodę /ok. 90l/ o temp. 30°C

w 1 godzinę i 35 min :D co jeszcze kilka dni temu wydawało się nierealne :)

Minus jest taki że mieszanka jaka powstaje nie jest do końca spalana - dużo jest żółtego ognia.

 

Czekam teraz na inny eksperyment z browaru :/ który jak pewnie cześć osób zauważyła ma bardzo ale to bardzo podobną instalację :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czując się wywołany do tablicy, uprzejmie informuję, że ja zrobiłem zamianę dysz, tzn dysza 250 z dużego okręgu poszła w miejsce tej z małego, a ta 170ka rozwiercona została wiertłem 2,5, co dało taki efekt, że oba palniki rozkręcone na full nie gasną, płomień niebieski i "ostry", ale najważniejsza sprawa, palniki muszą być obniżone o ok. 4 cm, w innym przypadku środkowy palnik swoją siłą lekko zdmuchuje płomień dużego. Po tym zabiegu palnik będzie działał prawidłowo i nie potrzeba wspawywać kołnierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś już wiemy więcej. :D

Nie trzeba obniżać palników, u mnie po zwiększeniu płomienia też gasło - wystarczy zrobić ruszt.

Ja wykorzystałem profil kwadratowy ok 1,5cm. Mała przerwa między garem a taboretem i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to coś już wiemy więcej. :D

Nie trzeba obniżać palników, u mnie po zwiększeniu płomienia też gasło - wystarczy zrobić ruszt.

Ja wykorzystałem profil kwadratowy ok 1,5cm. Mała przerwa między garem a taboretem i wszystko śmiga.

Też podłożyłem pod gar jakieś płytki bo nie miałem żadnego profilu pod ręką, ale wolę obniżyć ze względów wizualnych. Profil będzie wspawany od dołu a nie od góry. Ale i tak na jedno to wychodzi, musi być większa przerwa między dnem gara a palnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus jest taki że mieszanka jaka powstaje nie jest do końca spalana - dużo jest żółtego ognia.

Może za mało powietrza grzejąc takim kolosem masz sporo dwutlenku węgla w pomieszczeniu.Amerykanie do swoich palników podłączają wąż puszczają powietrze z małych kompresorów co zwiększa skuteczność spalanie,na Youtube można zobaczyć takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz, zółty płomień oznacza za mało powietrza. Kompresor odpuszczę :D, wydaje się że wystarczy rozwiercić dysze i znaleźć dobry dystans miedzy garnkiem a palnikiem.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Jest tak jak mówisz, zółty płomień oznacza za mało powietrza. Kompresor odpuszczę :), wydaje się że wystarczy rozwiercić dysze i znaleźć dobry dystans miedzy garnkiem a palnikiem.

Pamiętaj że rozwiercona dysza oznacza dostarczenie więcej gazu do mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowe rozwiązanie było takie że by garnek oparty był o ramę i o o stelaż palnika ok 2-3 cm dystansu miedzy palnikiem i garem. Wiec płomienie zdecydowanie "omiatały" dno gara. Takie było chyba tez założenie producenta.

http://allegro.pl/taborety-gazowe-palnik-2-zawory-15-kw-sr-40cm-i1741244460.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Jest tak jak mówisz, zółty płomień oznacza za mało powietrza. Kompresor odpuszczę :), wydaje się że wystarczy rozwiercić dysze i znaleźć dobry dystans miedzy garnkiem a palnikiem.

Pamiętaj że rozwiercona dysza oznacza dostarczenie więcej gazu do mieszanki.

Rozwiercona dysza będzie podawać więcej gazu zwiększy się zapotrzebowanie na tlen ,będzie kopcić a już teraz masz za mało powietrza żeby spalanie było lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.