Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Wrocław


wyvern

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj za to sobie wypiłem warkę #1 Pale Ale od Camilosa, muszę wziąć pod uwagę, że to pierwsze piwo i jest w nim wiele błędów, ale chyba lepiej żebyś wiedział o tym, na koniec podsumuje co mogło pójść nie tak ;)

 

Barwa: Ładny bursztynowy, bardzo klarowne.

Piana: Ładna gęsta piana, powoli opada, koronkuje szkło. Jest drobnopęcheżykowa i biała

Aromat: Po otwarciu butelki dolatuje do mnie zapach mocnego aldehydu octowego, znaczy się zielonego jabłuszka, po powąchaniu szklanki jest nie lepiej zapach winny w połączeniu z jabłkiem dał wrażenie jakbym miał zaraz cydru spróbować.

Smak : Wysycenie dość mocne jak na takie piwo. W smaku bardzo wodniste, lekko kwaskowate, z bardzo delikatną goryczką. Dalej pojawia się lekkie utlenienie w postaci miodowo-winnego posmaku. Aromat się powtarza, winny z mocnym zielonym jabłuszkiem i dochodzi do tego wcześniej wspomniany miodek.

Ogólne wrażenia: Piwo nie zachwyciło, ma kilka poważnych błędów, ale wiadomo to pierwsze piwko twoje założę się, że pewnie smakowało tobie bardzo :) Moje pierwsze piwo też nie było pewnie za cudowne, ale ważne jest żeby się uczyć i nie powtarzać błędów wcześniejszych. Nie wiem ile ono ma, ale utlenienie jest związane z czasem i zbyt dużym natlenieniem piwa przy przelewaniu na cichą lub zlewaniu do butelek, zwróć na to uwagę następnym razem i staraj się uniknąć. Natomiast aromat winny to wina dzikich drożdży najczęściej albo bardzo nieprawidłowej fermentacji. Z tego drugiego czynnika wynika też aldehyd octowy inaczej zielone jabłuszko albo zapach farby emulsyjnej. Przypilnuj następnym razem dobrego natlenienia brzeczki, tak by drożdże miały prawidłowy start, oraz temperatury fermentacji. Jeżeli to była jakaś lekka infekcja to doradzam przejść na NaOH i ClO2 (starsan, OXI) i wyeliminować ten problem. Widziałem w depozycie drugie twoje piwo ale nie miałem już na wymianę więc następnym razem je zabiorę i sprawdzę jak w tamtym poszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie meczu otworzyłem sobie kolejne piwo od Jarasa tym razem był to Whisky Stout:

 

Barwa: Stoutowa, ciemna nieprzejrzysta, ale klarowna.

Piana: Tutaj też brak piany, była przy nalaniu potem znikła szybko i nie dało się jej odbudować.

Aromat: Niuch niuch i super to co powinno być w tym piwie, ładna torfowość nie nachalna i chamska, w tle aromat czekolady i kawy, do tego jakby lekka śliwka wędzona.

Smak : W smaku dobrze zbalansowane, piwo średnio pełne z dobrą kontrą goryczkową. Lekka kwasowość od słodów palonych, ale dobrze się równoważy z średnią pełnią piwa. Wysycenie średnie do słabego. Powtarza się fajna torfowość i czuć wyraźniej czekoladę z kawą, dobrze się to razem komponuje.

Ogólne wrażenia: Bardzo dobre piwko spiłem z smakiem! Jedynie efekt psuje brak piany... ale nadrobiła to idealna torfowość nie nachalna i dobrze skomponowana z resztą piwa ;) Wrzucę do depo moje jak się nagazuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crosis też pisał, że kompletnie bez piany - myślałem, że jakaś butelka lewa. Nie wiem co wy z tymi piwami robicie, co prawda piana na nim nie jest jakaś wybitna, ale tu widać jak to się miało zaraz po nalaniu i 13 minut później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crosis też pisał, że kompletnie bez piany - myślałem, że jakaś butelka lewa. Nie wiem co wy z tymi piwami robicie, co prawda piana na nim nie jest jakaś wybitna, ale tu widać jak to się miało zaraz po nalaniu i 13 minut później.

 

Mnie się pytasz? Nalewam zawsze tak by wzburzyć pianę :P A szkło zawsze przed degustowaniem piw od ludzi myje wodą i płynem do mycia naczyń i dokładnie płuczę... A jak pijesz to masz pianę? Bo u mnie właśnie była bardzo delikatna, ale po paru łykach znikła, i potem nawet jak mocno mieszałem szkłem to nie wróciła! Wina nie leży po mojej stronie ;) Ale kij tam z pianą piwko bardzo udane pomimo jej braku było.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj depozyt, zostawiłem 2x Saison oraz 2x Pszeniczne wędzone. Zabrałem: Nelson Red Lager (jaras), Rye Coffee Stout (Bzdzionek), American Wheat (szamaneq) oraz Robust Porter (Undeath).

 

Sytuacja prezentuje się więc następująco:

 

Skrzynka 1:

  • 2x Xmas Ale (qub)
  • 1x Vienna lager (VL, jaras)
  • 1x Schwarzbier (SB, jaras)
  • 1x Koźlak Wędzony (Undeath)
  • 1x American Wheat (szamaneq)
  • 1x ESB (Bzdzionek)
  • 2x Saison (kościesza)
  • 2x Pszeniczne wędzone (kościesza)
  • 1x #1 Ale Iunga, Tradition (Camilos)
  • 1x #2 Ale Iunga (Camilos)
  • 1x Imperial Stout 21 BLG, leżakowany ponad rok w piwnicy (blukasze)
  • 1x Karmelowe IPA 15,5 BLG (blukasze)
  • 1x Cydr, przefermentowany sok własnoręcznie wyciskany z jabłek, bez żadnych dodatków (blukasze)
  • 2x Wysłodziny po barley wine 11 BLG, Ale z płatkami owsianymi (blukasze)

Skrzynka 2:

  • 1x Robust Porter (Undeath)
  • 2x IRA (Undeath)
  • 2x Vienna lager (jaras)
  • 1x Bock (jaras) (lekkie przegazowanie - nie pić prosto z mebli z Ikei, raczej z lodówki :D )
  • 2x Czech pils (jaras)
  • 2x German pils (jaras)
  • 2x Schwarzbier (jaras)
  • 1x Hefeweizen (jaras)
  • 2x American lager (jaras)
  • 1x Nelson red lager (jaras)
  • 2x Whisky Extra Stout / Whisky Smoked Porter (jaras) :P

Pani z depozytu chciała, żebym trochę więcej zabrał piw (ale dzielnie odmówiłem), bo trochę narzekała, że "dużo piw leży już sobie dłuższy czas i nikt ich nie zabiera, a ponadto przyszedł ostatnio taki jeden (czyżby jaras? ;) ) i przyniósł całą skrzynkę, a wyszedł tylko z jednym piwkiem :P "

Edytowane przez kościesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani z depozytu chciała, żebym trochę więcej zabrał piw (ale dzielnie odmówiłem), bo trochę narzekała, że "dużo piw leży już sobie dłuższy czas i nikt ich nie zabiera, a ponadto przyszedł ostatnio taki jeden (czyżby jaras? ;) ) i przyniósł całą skrzynkę, a wyszedł tylko z jednym piwkiem :P "

 

Kurde ja nie wiem ona zakręcona jakaś jest, a rozmawiałem z nią o tym... Mówiłem, że postaramy się ożywić depozyt i wakacje to sezon ogórkowy... i niech nie narzeka bo najstarsze piwo w depozycie ma ledwie 5 miesięcy (qub Xmas ale i jarasa VL), a reszta była na bieżąco wymieniana i następowała rotacja ich... Żadne nie zalega w depo, to co szczeliło to wyjaśniłem sobie z nią (bo moje piwo poszło), że nie będziemy wstawiać do depo piw przegazowych i z oznakami mocnego przegazowania piwa będą wycofywane z niego i tyle. Ja widzę, że co osoba to inna historia z jej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co post to nowy błąd ortograficzny :P

Nikt nie jest doskonały :P

 

Dzisiaj do warzenia zabrałem się za degustację piwka od Bulkasze czyli Imperialny Stout:

 

Barwa: Stoutowa, ciemna nieprzejrzysta, ale klarowna.

Piana: Piana od początku obfita, redukuje się ładnie do krążka i lekko oblepia szkło. Ciemno-beżowa, drobnopęcheżykowa.

Aromat: Wszystko co można się spodziewać w takim piwie ;) Gorzka czekolada, śliwka lekka kawa zbożowa i delikatny alkohol podbijający całość aromatu. Jest dobrze.

Smak : Spodziewałem się bardziej słodkiego piwa, było dość wytrawne. Alkohol rozgrzewający, ale nie przytłacza w ustach smak gorzkiej czekolady lekko ściągające uczucie, i zbyt długa zalegająca goryczka. Dalej to samo jak w aromacie, w pewnym momencie miałem skojarzenie z gorzkim kakaem.

Ogólne wrażenia: Bardzo dobre piwko, widziałem, że pisałeś że leżakowane rok i czuć że piwko jest ułożone, jednak dla mnie delikatnie za wytrawne i finisz ściągający nie był zadowalający. Reszta super i poprawnie :) Foto na dole:

post-3297-0-65224000-1410612828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecim z degustacjami :) na pierwszy ogień poszło

 

American Wheat (szamaneq)

 

Aromat: delikatne cytrusy, w tle trochę lasu, odrobina słodowości

Wygląd: piana bardzo bujna, drobnopęcherzykowa, długoutrzymująca się, łądnie zdobi szkło; barwa słomkowa, silnie zmętniona, nieprzejrzyste

Smak: na pierwszy ogień idzie odczucie bardzo wysokiego wysycenia, trochę gryzące, ale mogę być w tej kwestii trochę nieobiektywny, bo generalnie lubię piwa słabiej nasycone(nawet pszeniczniaki). W smaku dominują nuty chmielowe (skórki cytrusów), ale piwo nie jest mocno goryczkowe; bardzo wytrawne

 

Podsumowanie: Piwo mega pijalne (zniknęło w 15min po wcześniejszym odgazowaniu), orzeźwiające, fajnie gasi pragnienie. Jak dla mnie trochę za mocno wysycone i brakuje trochę nut chmielowych w aromacie. Nie wiem czy to jest spowodowane już wiekiem piwa, czy taka jest po prostu Twoja interpretacja tego stylu. Jeśli miałbym się naprawdę do czegoś przyczepić, to wydaje mi się, że jest trochę utlenione.

Dziękuję za możliwość spróbowania :)

post-7114-0-18066800-1410726013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za to sobie wypiłem warkę #1 Pale Ale od Camilosa, muszę wziąć pod uwagę, że to pierwsze piwo i jest w nim wiele błędów, ale chyba lepiej żebyś wiedział o tym, na koniec podsumuje co mogło pójść nie tak ;)

 

Dzięki wielkie za opinię! Właśnie o to mi chodziło oddając piwo do depozytu. Niestety moja sensoryka jest niewykształcona, a osoby, które piją piwo, stwierdzają po prostu, że piwo jest dobre. Takie opinie niestety nie pomogą mi w poprawie warsztatu/umiejętności.

Wracając do piwa - warzone było 08.04.2014, butelkowane 24.04.2014, nie pamiętam, czy przelewałem na cichą, notatki z pierwszych warek mam strasznie chaotyczne. Jeśli chodzi o natlenienie, to faktycznie do tej pory stosowałem tylko przelewanie z wysoko uniesionego węża. Środki, które stosuje do mycia, dezynfekcji, to wybielacz + początkowo piro, teraz doszło jeszcze Oxi. Od kolejnej warki chcę dołączyć mycie w NaOH, bo mam akurat czyste do celów produkcji mydełek.

 

Jeszcze raz dzięki za wskazanie wad, jeszcze kilka butelek mam w piwnicy, więc będzie możliwość wyniuchania "jabłek" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś lub wczoraj trafiła do depozytu skrzynka moich piw:

 

WARKA#22 Munich Lager

WARKA#24 Grodziskie

WARKA#25 Cream Ale

WARKA#26 German Pils

WARKA#28 Polskie Ale

WARKA#29 Oгонёк czyli Ryżawe Pale Ale

WARKA#30 APA Proletariackie

WARKA#31 123

WARKA#32 American IPA Puszka Pana Dora

WARKA#33 Imerial IPA Brzytwaw

 

Niestety nie pamiętam których jest ile - w każdym bądź razie jest pełna skrzynka

Otrzymałem informację, że w zamian zostały pobrane:

"Honza - What Else ESB, Jaras - 2x Czech Pils, American Lager, Hefeweizen, Vienna Lager, Bock, Schwarzbier, Whisky Extra Stout, German Pils; Blukasze - Imperialny Stout, Karmelowe IPA, Camilos - Warka 1

Na pozostałych nie było nazw browarów: Wędzony Koźlak Warka 103 i IRA Warka 125; Pszeniczne Wędzone XIV i Saison XIII"

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzony Koźlak Warka 103 i IRA Warka 125

 

Te piwka moje są ;) Z boku etykiety masz logo browaru przyjrzyj się dobrze :D I super w końcu ruch w depo! Jaras jak będziesz pobierał piwa zrób aktualną listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odzyskałem kompa z wymienoną płytą główną, więc zdjęcia się uchowały, to mogę wreszcie sktobnąć parę słów o pozostałych piwach, które pobrałem z depozytu:

 

Witbier - Jaras

 

Barwa: jasna, mętna jak na wita przystało

 

Piana: dość drobno pęcherzykowa, bardzo szybko znikała

 

Aromat: lekki, jakieś owoce egzotyczne

 

Smak: wysycenie, które podkreśliło rześkość, bardzo dobrze zgasiło pragnienie, lekko pszeniczne, l.

 

 

American Wheat - szamaneq - zdjęcia brak

 

Barwa: słomkowa

 

Piana: piana bardzo ładna, drobnopęcherzykowa, łądnie się trzyma;

 

Aromat: lekki, jakieś owoce cytrusowe

 

Smak: wysokiego wysycenia. W smaku czuję cytrusy.

 

Belgian Blond - Mat

 

Barwa: ciemna miedź

Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, bardzo szybko zeszła

Aromat:dla mojego niewprawnego nosa to zapachy piw belgijskich - słodkie, owocowe

Smak: niska przyjemna goryczka, smaki charakterystyczne i znane z piw belgijskich, bardzo dobrze się piło.

 

 

kolejnymi dwoma piwami były: Coffee Stout - Undeath oraz Rye Coffee Stout - Bzdzionek. Mam dwie wersje wydarzeń, albo oba piwa wyjątkowo niepodchodzą mi i mojej LP albo z piwami było coś nie tak (przy czym bardzo lubię stouty). Kolor, piana - świetne, jeśli chodzi o aromat i smak to niestety kiszka dla mnie.

Coffee Stout - Undeath - smak / zapach popiołu, popielniczki

Rye Coffee Stout - Bzdzionek - smak strasznie kwaśny, ale jakby kwaśność pochodziła od słodów palonych, czy też kawy.

Dopreyzować mi trudno - moja sensoryka się na razie kształtuje.

post-3060-0-63706700-1411121423_thumb.jpg

post-3060-0-02049400-1411124663_thumb.jpg

post-3060-0-04671500-1411124860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejnymi dwoma piwami były: Coffee Stout - Undeath oraz Rye Coffee Stout - Bzdzionek. Mam dwie wersje wydarzeń, albo oba piwa wyjątkowo niepodchodzą mi i mojej LP albo z piwami było coś nie tak (przy czym bardzo lubię stouty). Kolor, piana - świetne, jeśli chodzi o aromat i smak to niestety kiszka dla mnie.

 

Coffee Stout - Undeath - smak / zapach popiołu, popielniczki

 

Rye Coffee Stout - Bzdzionek - smak strasznie kwaśny, ale jakby kwaśność pochodziła od słodów palonych, czy też kawy.

 

Dopreyzować mi trudno - moja sensoryka się na razie kształtuje.

 

Hehe widocznie nie podeszły z moim Coffee Stoutem było na pewno wszystko w porządku ;) Popielnika była ale na niskim poziomie przez kawę, sposób dodania kawy u mnie zawiódł, następnym razem inaczej to zrobię ;) Ogólnie piwo zgarniało do tej pory bardzo dobre recenzje, a piłeś Kormoranowego Coffe Stouta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie było już dłuższy czas. czekałem aż komp ze zdjęciami wróci z serwisu. a następnie aż wrócę z urlopu. dziś przy okazji warzenia zabrałem się za porządki.

 

Co do kormorana- chyba piłem ale nie pamiętam. przy okazji nie omieszkam kupić. zobaczę czy przypadkiem to problem nie tkwi we mnie;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"uciekający" Nelson Red Lager (jaras)

 

aromat: trochę karmelowy, w tle jakaś kawa(delikatny kwasek). generalnie piwo chyba już się odnelsoniło...

wygląd: barwa- przygaszony bursztyn, piana baaardzo obfita, szybka się dziurawi i opada, ale ładnie oblepia szkło

smak: słodkie, trochę karmelowe, mocno gryzące przez wysokie nasycenie CO2, po przełknięciu wychodzi paloność i przez chwilę pozostaje. obecności goryczki nie stwierdziłem

 

posumowanie: piwo, szczerze mówiąc, średnio mi podeszło- chyba już ma swój najlepszy czas do spożycia za sobą . na + ładnie oblepiająca szkło piana

p.s na szyjce jest bardzo wyraźna "obrączka"

post-7114-0-45793500-1411167171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ono w ogóle rozjechało się z tym czego oczekiwałem, co jest zaznaczone we wpisie mu poświęconym. Ale grubo u ciebie poszło, grubo :D

 

Stan w jakim opuszczałem depozyt kilka godzin temu, a jako że nie miałem czasu notować dokładnie proszę osoby zainteresowane poprawieniem błedów o wskazanie tychże:

  • Korzeń
    • Cream Ale x2
    • Puszka Pana Dora x3
    • Don Kichot x1
    • Żytnie x2
    • German Pils x1
    • Munich lager x1

    [*]Kościesza

    • Saison x1
    • Pszeniczne wędzone x1

    [*]Blukasze

    • Wysłodziny po barleywine x2
    • Cydr

    [*]Camilos

    • Warka #2 x1

    [*]Qub

    • Belgian Christmas Ale x2

    [*]jaras

    • Vienna lager x2
    • Whisky Extra Stout x1
    • ('murican) Schwarzbier x2
    • Nelson Red lager x1
    • American lager x1
    • German pils x1
    • Whisky stout x4

Pobrałem wechuj, tj. ostatki Krzyśka i duuuużo z gościnnych występów Korzenia. Zostawiłem 4 Whisky Stouty czyli "popłuczyny" po Whisky Imperial Stoucie na bruntalu, gdzie popłuczyny w cudzysłowiu bo to po prostu rozrzedzona część brzeczki - WIS poszedł z kandyzem do innego wiadra ale z tej samej brzeczki po gotowaniu.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.