Jump to content

"Sreberko" na szyjce butelki

bielok

Recommended Posts

Cześć.

Czy jest jakis sprawdzony sposób jak sie tego kur$#*^ pozbyć ?

Mam trochę butelek po żywcu i chciałbym je zastosowac w domowym browarze, ale przecież nie ze sreberkami!

Witaj,

ja po prostu mocze w jakims płynie - a potem nozem "obieram/skrobię".

Na primatorach działa - namoczone dość lekko odchodzą - o Żywieckich się nie wypowiem.

pzdr

flood

Trochę moczenia, a następnie skrobanka. Mówią, że zakazane ale skrobanka jest dobra na wszystko. Po urqellach schodzi po moczeniu kilkunastogodzinnym.

• 2 weeks later...

Cześć :beer:

Dostałem od miłej właścicielki baru na osiedlu trzy skrzynki z butelkami (bez czterech sztuk) po Urquellu. Od dziś rana się moczą w wodzie, w czwartek będą testy czy się odmoczyły .............

a jak sie odmoczą to coś przecież w te butelki nalać bedzie trzeba ;)

? co wy ? niemozliwe ze mi po 15 minutowym moczeniu w cieplej wodzie z odrobina plynu do naczyn odchodzi wszystko pieknie.... nie mowie tu o odchodzeniu calkowitym ale mozna bez najmniejszego problemu całe sreberko zdjąc. Zostaje troche kleju ale jego po namoczeniu w wodzie okolo 5 sekund sciagam gabka do mycia naczyn.

pozdrawiam !

? co wy ? niemozliwe ze mi po 15 minutowym moczeniu w cieplej wodzie z odrobina plynu do naczyn odchodzi wszystko pieknie....

Różne są kleje i różne sreberka. Są takie, co odchodzą w jednym kawałku, a są takie co bez skrobania się nie obejdzie.

@bielok

Dodaj do moczących się butelek wodorotlenku sodu. Zasadowe pH nie tylko wspomoże usunięcie sreberek i etykiet ale także wysterylizuje butelki. Można zastosować kreta ale trzeba szukać bez dodatku wodorotlenku glinu, gdyż ten powoduje wydzielanie się osadu.

Cześć ;)

NaOH wożę w bagarzniku samochodu :beer:

jak do czwartku serberka nie zejdą coś pomyślę jak sie ich pozbyć ;)

najwyżej jeden zmywak wyciagnę z kolumny :/

P.S

niestety zlikwidowali mi jedyny sklep chemiczny w mieście, szlak mnie tfafia bo nie ma gdzie uzupełnic zapasów chemii :beer:

Cześć :D

No to wygląda ze dam rady, ale wogóle czyszczenie 60 butelek to się zapowiada trochę roboty .........

Gorąca woda + Chemipro Caustic + pełny zlew + oczekiwanie przy piwku:beer:(piwkach)=schodzi wszystko

Metoda wypróbowana na kilkuletnich sreberkach i pleśniach.

Cześć :)

Miałem wczoraj być na działce żeby między innymi zerknąć jak się odmaczają butelki, ale czasu niestety nie starczyło :smilies:

będę dziś to popatrzę, ale pewnie nie będę się tym zajmował z powodu natłoku innych zajęć działkowych ......

• 1 month later...

Cześć :)

Ostatnio mi wpadła w ręce skrzynka pustych butelek 0,33 po hein#@% :)

Butelki są okejone naklejkami które bez poroblemu można oderwać, natomiast pozostaje gruba warswa kleju. Klej ten można zmyć rozpuszalnikiem do farb ftalowych :)

Edited by bielok

co do sreberka a nie próbował nikt ogrzewania ciepłym powietrzem np z suszarki lub lepiej z opalarki .Jeśli nie pomoże to na bank nie zaszkodzi , ale spróbować warto

Cześć.

Zico nie ma co wyważać otwartch drzwi :)

Lekko zasadowy roztwór, zmywak kuchenny i schodzi bez problemu :)

Podczas chłodzenia brzeczki mam mnóstwo gorącej wody która wlewam do dużej metalowej wanny.W zależności od stopnia zabrudzenia butelek/etykiety,"złotko",suchy osad na dnie butelki/wlewam Ludwika.Wszystko pięknie schodzi.Jak mam czyste to dodaje pirosiarczan i dezynfekuje.Tak przygotowane czekają na rozlew piwa.:)

schodzą razem z klejem po kilku godzinach namakania w wannie. ;)

Kilka godzin???? Każda etykieta odejdzie po góra 15min moczenia w wodzie bez żadnych środków.