Skocz do zawartości

Piwo a dziury w drogach...


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę, niech próbują :smilies: O wiele gorzej już i tak być nie może. A swoją drogą, to na prawdę jestem bardzo zaskoczony, że w tym roku podwyższy się tylko akcyza na wódkę, skoro jej konsumpcja (z legalnego źródła) spada na łeb na szyję. I teraz nie wiem, czy obecny rząd jest aż tak bardzo w tyle i w ogóle nie orientuje się, co się dzieje na podwórku, czy nagle się okaże się, że Polacy ponownie wrócili do konsumpcji wódki z legalnego źródła.

Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa będzie jasna ,nie pijesz piwa nie możesz jeździć samochodem bo nie płacisz na drogi :)

nigdy nie wnikałem ale jestem ciekaw co się dzieje z grubą kasą z viatola ?

dojdzie do tego że co raz więcej ludzi będzie warzyło piw i w końcu to też opodatkują ,trzeba będzie po kryjomu w piwnicach i garażach warzyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd musi jakoś zaprojektować budżet. Oni tam na górze wiedzą, że w rzeczywistości nie - słupkowej i wskaźnikowej przychody będą mniejsze ale "na teraz" jeden problem jest rozwiązany i można wyborców mamić np. ogromnymi projektami w zbrojeniówce które i tak nie będą zrealizowane bo o dziwo za rok się okaże, że podniesiona akcyza na wódkę przyniosła budżetowi tylko straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojdzie do tego że co raz więcej ludzi będzie warzyło piw i w końcu to też opodatkują ,trzeba będzie po kryjomu w piwnicach i garażach warzyć :P

To jest pewne, że opodatkują. Ale to za dobre kilka lat, na razie są za tępi, by w ogóle wpaść na to, że piwo można robić w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, to są śmieszne ilości. Nie wpadajmy w paranoję :)

Idąc tym tropem powinienem wprowadzić zakaz dodawania wpisów dotyczących warek o zasypie większym niż 5kg słodu, oraz zdjęć kotła zaciernego o pojemności 50l :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, to są śmieszne ilości. Nie wpadajmy w paranoję :)

Idąc tym tropem powinienem wprowadzić zakaz dodawania wpisów dotyczących warek o zasypie większym niż 5kg słodu, oraz zdjęć kotła zaciernego o pojemności 50l :)

 

na pierwszy ogień pójda ci z mapy browarów - w następnej kolejności będziesz poproszony o udostępnienie adresów ip

a potem się zaczną wizyty o 6stej rano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszy ogień pójda ci z mapy browarów - w następnej kolejności będziesz poproszony o udostępnienie adresów ip

a potem się zaczną wizyty o 6stej rano...

Nie żartuj sobie, bo nikt nie zatrudni ogromnej liczby ludzi, aby ściągnąć groszowy podatek od tego co robisz w domu. Jeszcze do talerza zaglądną i ściągną od tego co tam zajadasz :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie, bo nikt nie zatrudni ogromnej liczby ludzi, aby ściągnąć groszowy podatek od tego co robisz w domu. Jeszcze do talerza zaglądną i ściągną od tego co tam zajadasz :-)

 

od kiedy listonosze zaczęli sprawdzać czy ludzie mają radio w domu niczego już nie jestem pewien :)

ps. od tego co ja czy Ty zajadasz już ściągneli podatek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie

Nooo.... Nie żartuj sobie. Urzędnicy nie są od wymyślania prawa tylko wkonywania go. Do znajomego zapukali o 8 rano, bo chcieli skontrolować winnicę.

A jaką winnicę? Gość ma trochę krzaków na polu i bawi się w wina. Czy to nie absurd. Może i Was wielkich plantatorów chmielu też skontrolują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. od tego co ja czy Ty zajadasz już ściągneli podatek :P

Od alkoholu, który kupiliśmy także, ale jakoś im nie przeszkadza dołożyć go jeszcze więcej ;)

Im więcej podatków, tym szybciej bankructwo, jestem za :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie, bo nikt nie zatrudni ogromnej liczby ludzi, aby ściągnąć groszowy podatek od tego co robisz w domu. Jeszcze do talerza zaglądną i ściągną od tego co tam zajadasz :-)

 

Właśnie dostarczyłeś argument, żeby wprowadzić tenże groszowy podatek. Przybędzie od groma referentów, naczelników, dyrektorów. Pomyśl, ilu kolegów znajdzie zatrudnienie na nowych urzędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Na szczescie mnie nie zlapia. ;)

Na Ciebie czeka Interpol i deportacja w kajdanach, jako przestępcę skarbowego. :lol:

 

Hy? Ale ja przecież warzę w UK.

 

No fakt. Musimy się umówić to przylecę do Ciebie na warzenie. ;):beer:

 

Coś się zorganizuje, jakąś partyzantkę warsztatową, radio wolne piwo, i PSPD na wygnaniu ;) Będziemy lobbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, ilu kolegów znajdzie zatrudnienie na nowych urzędach.

Aż się uśmiałem :D :D :D :D :okey:

To wcale nie jest śmieszne, od "upadku" w 1989 nadmiernie zbiurokratyzowanego systemu socjalistycznego, ilość urzędników w Polsce wzrosła 5-6razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.