Skocz do zawartości

Brak piany. Jaka może być przyczyna?


Sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 lat później...

Odkopię temat. Ostatnie warki Pale Ale i Witbier i z pianą słabiutko po około miesiącu. Czy nalewam ciepłe czy zimne. W smaku super, jednak piana szybko spada po nalaniu. W drugim piwie połowa zasypu to pszenica niesłodowana więc piana powinna byś ekstra a nie jest:( Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby była trwała, czy to po prostu losowe? (na wiki temat o pianie przeczytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Reters napisał(a):

Odkopię temat. Ostatnie warki Pale Ale i Witbier i z pianą słabiutko po około miesiącu. Czy nalewam ciepłe czy zimne. W smaku super, jednak piana szybko spada po nalaniu. W drugim piwie połowa zasypu to pszenica niesłodowana więc piana powinna byś ekstra a nie jest:( Macie jakieś sprawdzone sposoby żeby była trwała, czy to po prostu losowe? (na wiki temat o pianie przeczytałem)

 

Nie robisz przypadkiem przerwy białkowej, albo jakiejś innej poniżej 50°C?

Jakie drożdże przy tych piwach?

Edytowane przez punix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zupełnie nie. Stosuję tylko maltozową i dekstrynującą. Pale Ale to 2x Lallemand New England, Witbier to Lallemand Wit.

 

Temp. fermentacji to pełna kontrola. Sterylność podwójna. Może problem jest że refermentacja przebiegła w bardzo ciepłych warunkach. Jest lato i w kuchni mam 25 czasami nawet 27 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otworzyłem lagera uwarzonego na płynnych drożdżach WLP 838, refermentowany dopiero 4 dni, schłodziłem go dobrze w lodówce dla testów i pianka mała ale jest i zostaje na bokach kufelka. Więc raz jest mniejsza, raz większa, raz nie ma wcale. Ciekawe jaka przyczyna😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteks a jak sądzisz, jakie są różnice w piwie typu lager lub pszeniczne o tym samym zasypie, drożdżach z przerwą białkową lub z pominięciem jej?

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anteks napisał(a):

Panie, ja nawet 90 min robię a piwo wygrywa konkursy

 

Zdarzyły mi się weizen i witbier idealnie klarowne, całkowicie bez piany, mimo wysokiego wysycenia, także może to być przyczyną. Choć nie mówię, że to reguła i w każdym przypadku tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.