Jump to content

Termometr bezdotykowy.

Morito

Recommended Posts

Z ciekawości zapytam, jaki miałeś na to plan ?

Wiem że w Polsce pirometr można kupić za jakieś 80 - 100 zł, a od majfrendów z chin za 30 zł ale to wciąż więcej niż standardowy termometr, wiec cena nie mogła być czynnikiem decydującym.

Jak chciałeś to zrobić, serio pytam?

Tyle ze ten do małych dzieci wariuje powyżej tych 40 stopni. Wiec psu na budę on ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba, że ma opcję mierzenia w szerszym zakresie. Ja z takiego korzystam i jest ok. Podczas zacierania wystarczy mocno przemieszać i pianę z wierzchu odsunać, bo jest ona pare stopni chłodniejsza. ;)

Starter i brzeczka przed zadaniem drożdży -pomiar  pirometrem jest ok ( z biedry około pół roku temu zakupiony), ale o pomiarze temp. zacierania nie może być mowy pirometrem. Kiedyś mierzyłem brzęczkę na powierzchni i bok gara podczas zacierania( tadar 50 l.) w życiu nie zgadniesz jaka jest temp. zacieru . Temperatura garnka nawet o 20 °C była zaniżona , a temperatura powierzchni brzęczki minimum 7-10 °C niżej , niż pomiar termometrem zanurzeniowym ( mam 3 różne z czego dwa pokazują to samo :)  ).

Tyle ze ten do małych dzieci wariuje powyżej tych 40 stopni. Wiec psu na budę on ;)

Chyba, że ma opcję mierzenia w szerszym zakresie. Ja z takiego korzystam i jest ok. Podczas zacierania wystarczy mocno przemieszać i pianę z wierzchu odsunać, bo jest ona pare stopni chłodniejsza. ;)
Ale to juz raczej nie taki dla dzieciuf;)

Jak to nie? Mam do wyboru dwie opcje. Albo mierzenie temperatury ludzkiego ciała, albo mierzenie temperatury w zakresie do 100C

W każdym razie nasza dyskusja jest trochę bez sensu bo jak to wspomnieli już koledzy wcześniej mierzenie temperatury powierzchni bądź naczynia mija się z celem.

Edited by redlum

Ale to juz raczej nie taki dla dzieciuf;)

Właśnie taki.

Już dawno kupiłem taki w stonce.

termometr_Vitammy_Sky_biedronka.jpg

Po włączeniu przytrzymujesz naraz 2 dolne przyciski i włączasz opcję pomiarów w szerokim zakresie.

Bardzo często korzystam z niego podczas fermentacji wina jak i piwa.