Jump to content

Gęstwa FM20 Białe walonki

Adrian28

Recommended Posts

Witam. Fermentuje mi właśnie witbier na FM20 Białe walonki, czy oprócz witbiera i belgian pale coś fajnego może wyjść na tych drożdżach? Niekoniecznie chcę robić kolejnego wita, a szkoda mi trochę gęstwy. Pozdrawiam.

Dwie ostatnie warki robiłem z amerykańskimi chmielami (w tym ten witbier), więc chciałbym na moment odpocząć od tego chmielu :Dhttps://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/zestawy_surowcow/redakcyjne_z_zacieraniem/belgijskie_specialty_ale_18_blgmyslałem, żeby coś takiego zrobić na gęstwie. Niekoniecznie mi zależy, żeby piwo było stylowe.

Ostatnio zabutelkowałem White IPA na tych drożdżach. Uważam, że jedno z moich lepszych piw :)

Na tych drożdżach White IPA wygrało w ZG w konkursie piw domowych.

• 1 month later...

Cześć.

Może ktoś się podzielić sprawdzoną recepturą na White IPA. Z FM20 będzie gęstwa wiec trzeba ją wykorzystać.

A receptur jest tyle, że zgłupiałem

Ja robię coś takiego.

https://brewness.com/pl/recipe/white-ipa-2-1/view

Któreś z kolei wipa, moim zdaniem fajnie dopracowane. Mi smakuje, znajomym smakuje, na WFDP smakowało. Mosaic można zmienić na inny chmiel, bo on jest dość specyficzny i trzeba lubić. Można też delikatnie zmniejszyć ibu, ale to też w zależności od osobistych preferencji mi takie pasuje :D Uwaga na kolendrę.