Jump to content

Wpływ braku wody w rurce fermentacyjnej

Recommended Posts

Witam, postawiłem brewkita zgodnie z instrukcją 5 dni temu i zapomniałem o jednej rzeczy- uzupełnić rurkę fermentacyjną wodą. Uzupełniłem ją dziś. Jestem w tej dziedzinie nowicjuszem, pytanie czy ma to duży wpływ na fermentację, czy to jej nie zepsuło? 

Godzinę temu, manek147 napisał:

Witam, postawiłem brewkita zgodnie z instrukcją 5 dni temu i zapomniałem o jednej rzeczy- uzupełnić rurkę fermentacyjną wodą. Uzupełniłem ją dziś. Jestem w tej dziedzinie nowicjuszem, pytanie czy ma to duży wpływ na fermentację, czy to jej nie zepsuło? 

Jak żaden robal nie wleciał, to będzie ok. Słyszałeś o otwartej fermentacji?

10 godzin temu, zielony07 napisał:

W lato było by po herbacie.

Teraz masz szansę.

W zimie też latają , ostatnio jak fermentowałem lagera pod koniec grudnia w piwnicy pojawiło się wokół rurki kilka owocówek  ,które hibernowały na suficie. 

3 minuty temu, dirk gently napisał:

A słyszałeś o otwartej fermentacji w piwnicy w bloku? Bo ja nie

Tak słyszałem o otwartej fermentacji w domowych warunkach. Różne eksperymenty ludzie robią. Co nie znaczy, że polecam, lub pochwalam. W przypadku kolegi miałem na myśli, że rurka nie ma wpływu na przebieg fermentacji, a jedynie zabezpiecza brzeczkę przed wpływem czynników zewnętrznych typu np. muszki.

4 minuty temu, dirk gently napisał:

No właśnie nie wiem czy *pusta* rurka zabiezpiecza brzeczkę przed muszkami, pewnie nie. No ale o tej porze roku nie ma muszek.

No oczywiście pełna. Tego chyba tłumaczyć nie trzeba.