Jump to content

2020.03.07 - Karpacki Festiwal Piwowarów i VIII Karpacki KPD


WiHuRa

Recommended Posts

Nasze dotychczasowe Zloty Piwowarów Domowych w Rzeszowie przybierają role profesjonalnego festiwalu piwowarów domowych. Zapraszamy wszystkich miłośników dobrego domowego piwa na Karpacki Festiwal Piwowarów! Festiwal odbędzie się 07.03.2020 w Rzeszowie, w Klubie Zodiak przy ul. Mieszka I. Na festiwalu 19 stoisk piwowarów domowych. Na każdym stoisku minimum 2 piwa startujące w VIII Karpackim Konkursie Piw Domowych! Do degustacji będzie ponad 40 różnych piw na które, Wy uczestnicy festiwalu będziecie mieli prawo oddać swoje głosy. Wybierzecie również Najlepsze Stoisko festiwalu. Oczywiście jak co rok, oprócz degustacji piw konkursowych, zapewniamy dedykowane szkło, dobry domowy catering, napoje bezalkoholowe, wykłady i ... świetną atmosferę.

 

Sprzedaż biletów otworzymy początkiem lutego 2020. Ilość biletów w puli 200 szt. Cena biletu 79 zł / osoba, członkowie PSPD będą mieć 50% zniżki. Festiwal ma charakter zamknięty tj. tylko osoby, które wykupią wcześniej bilet będą mieć prawo wstępu. Nie będzie sprzedaży bezpośredniej w dniu festiwalu!

 

Program Karpackiego Festiwalu Piwowarów 2020:

16:00 Rozpoczęcie festiwalu i otwarcie stoisk piwowarów domowych
16:30 Wykład historyczny – Bogumił Rychlak
17:45 Wykład warsztatowy - Dorota Chrapek
18:30 Akademia Drożdżowa FM – Filip Paprocki
19:15 Prezentacja słodów Simpsons Malt – Kacper Kulpa 
20:00 Konkursy wiedzy dla uczestników
22:00 Ogłoszenie wyników głosowania na Najlepsze Stoisko i VIII Karpackiego KPD
23:30 Zakończenie festiwalu

Edited by WiHuRa
Link to comment
Share on other sites

Uaktualniłem 1 post o podstawowe informacje dotyczące festiwalu. Jest też link dla piwowarów i możliwość zgłaszania swoich piw do VIII Karpackiego KPD. W tym roku formuła impreza ma być znacznie rozszerzona stąd bez kozery możemy ją nazwać festiwalem. Dla piwowarów zgłaszających swoje piwa przewidujemy bonusy, nagrody, w tym nagrodę główną w postaci warzenia w Browarze Łańcut. Szczegóły dotyczące zgłaszania piw na swoje stoiska w linku w pierwszym poście.

 

Jak tylko będziemy technicznie gotowi ruszymy ze sprzedażą biletów na festiwal, gdzieś początkiem 2020.

 

Jak w poprzednim roku, uczestnicy w cenie biletu otrzymają również szkło z logo, strawę, napoje, wykłady. Warto przybyć.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mamy komplet zgłoszeń stoisk / piwowarów! Można jeszcze zgłaszać swoje piwa ale już na listę rezerwową!

 

Pełna lista startujących piwowarów zostanie ogłoszona początkiem stycznia 2020. Pełna lista piw około 2-3 tygodnie przed festiwalem - wstępnie piwowarzy zgłosili łącznie 41 piw konkursowych! To ponad 2 razy więcej piw niż poprzednim roku. A to nie jest ich ostatnie słowo. Oprócz piw konkursowych na stoiskach będę również dodatkowe piwa i sztosy w limitowanych ilościach ;)

Edited by WiHuRa
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Lista piwowarów w załączeniu. Aktualizacja danych organizacyjnych w pierwszym poście. Bilety jak dobrze pójdzie od przyszłego tygodnia, jesteśmy na etapie konfiguracji płatności online.

LISTA.jpg

Link to comment
Share on other sites

No to będę ;),
co mam pokazać przy wejściu, mam maila z potwierdzeniem  rejestracji, w nim  coś w rodzaju tabelki z informacjami, to jest forma biletu ?
Nie. Mamy Twoje dane i nie zawahamy się ich użyć :) Będzie lista przy wejściu więc będziemy weryfikować tylko tożsamość z listą.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ta impreza nie jest imprezą masową, zarówno w sensie ustawy jak i faktycznej ilości osób. W większym kościele czy restauracji w Rzeszowie naraz będzie więcej ludzi, nie mówiąc już o galeriach itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
W dniu 27.02.2020 o 13:10, dziedzicpruski napisał:

A  jak wygląda obecnie sprawa z wirusem, władze Rzeszowa proszą organizatorów o odwoływanie imprez masowych (właśnie przeczytałem).

Impreza niemasowa, a poziom światowy, żebym nie zapomniał, bo potem Cię nie znalazłem, dla mnie jednak nie formalina, ale bardziej emulsja antykorozyjna?

 

Odnośnie samego festiwalu, poziom światowy-wybór piw przepotężny, piękne szkiełko, organizacyjnie zapięte na dwa ostatnie guziki, jedyna kwestia to prośba o mapkę, gdzie jest które stoisko, bo można było obejść wzdłuż i wszerz, a to czego się szukało było np. vis-a-vis, czyli najlepiej po prostu kolejność, kto w pierwszym, kto w dwudziestym itd.

 

Do zobaczenia za rok-dziękuję za liczne przybycie na prelekcję, mimo psikusów technicznych.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki @Bogi za słowo - za rok oczywiście już zapraszam! Można powiedzieć, że uciekliśmy spod topora z festiwalem. W następną sobotę już musielibyśmy odwołać. Cud! Marzec 2021 to plany na kolejny festiwal w Rzeszowie. Najwcześniej na jesień więcej szczegółów jak tylko podpiszmy umowę na najem sali.

 

Sporo fotek na facebook Karpackich Warsztatów Piwowarskich.

Link to comment
Share on other sites

Dla osób, które były na Festiwalu i na prelekcji lub też nie były, a chciałaby poznać treść prelekcji, poniżej artykuł, jaki napisałem na podstawie tejże, który ukaże się w najbliższym nrze "Aqua Vitae." Miłej lektury :)

aquavitae_2-32 chmiel.pdf

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.