Skocz do zawartości

Browar Otwocki


Rekomendowane odpowiedzi

ten bardzo głęboko w tle to mój stary warzelny ma 86 litrów, filtracyjna i zacierna mają po około 60 litrów - plan jest taki żeby warzyć bo 40 litrów tylko na prądzie, prąd+gaz - 60, a dwie warki jedna po drugiej w ciągu dnia, 2 razy 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zapakowaliśmy trochę red flanders ale do kega i dziś zostało przedłożone do oceny dość szerokiemu gronu i zebrało pozytywne oceny, tak samo jak moja warka 137. 15 miesięcy leżakowania dobrze na niego wpłynęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś po raz kolejny ponosiłem temperaturę - ale teraz dużo mniej. Ogółem bardzo mi się podoba idea płaszczy - jedno piwo będzie mogło fermentować w 20 stopniach drugie w 10...

 

jedyne co to piwo wstydzi się zdjęć i osłania się grubą warstwą rosy na pokrywie.

post-1421-0-12864300-1356445961_thumb.jpg

post-1421-0-93422200-1356446052_thumb.jpg

post-1421-0-79392800-1356446115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat w tym konkretnym przypadku działa w drugą stronę - trochę się za bardzo wychodziło i musiałem podnieść temperaturę piwa. To ultratermostat laboratoryjny - w środku jest zbiornik na wodę, do nieduża grzałka, wężownica do czynnika chłodniczego oraz pompa która wymusza obieg. Teraz to działa jako grzałka z pompą - ale nie chodzi teraz cały czas. Jak będę chciał robić lagery to trochę większe urządzenie czeka na podłączenie :) Ogółem zastanawiam się nad zrobieniem drugiego fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, o fermentacji. Nie wydaje mi się by mycie spirali było by jakieś wielce kłopotliwe. Na fermentator 50 l 2-3 m spirali z rurki fi 10 powinno załatwić sprawę. Taki układ by był tańszy w wykonaniu oraz eksploatacji i mniej zajmowałby powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.