Skocz do zawartości

Clair de Lune


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

W rzeczy samej. Pod Chrome to pole rozwija się w kalendarz do wyboru daty, ale przeglądarka w moim telefonie tego nie robi.

 

Jak mam chwilę czasu to coś tam dopisuję kodu, dziś wrzuciłem listy warek, pewnie coś jeszcze będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma potrzeby, założę zaraz temat gdzieś z boku, to się tam dyskusja rozwinie. Na razie nie ma co przenosić. ;)

 

Sprawy związane z aplikacją BrewLog proszę omawiać tu -> http://www.piwo.org/topic/9911-brewlog/

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wlałem do butelek #97 Albion Gold, refermentacja 114g glukozy, co powinno dać ok. 2.1v/v. Skończyło na 2.8°Blg, co mu daje 4.6% alkoholu.

 

Wszystko ma ok, z wyjątkiem zapachu. Aromat chmielowy nie występuje - Boadicea to jednak nie jest chmiel na aromat. Ale kolor i smak jest dokładnie taki, jak sobie wymyśliłem, więc zasyp będzie powtarzany z innym chmielem, no i pewnie z innymi drożdżami, bo mimo początkowych zachwytów fermentacja w dolnym zakresie dała mało wyrazisty profil estrowy, muszę znaleźć drożdże lepiej dopasowane do moich warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#99 Dzik

z dnia 07.06.2013

 

Zasyp:

  • słód pale (DMGP/Strzegom) 3.70kg
  • słód karmelowy 150 EBC (DMGP/Strzegom) 0.30kg
  • słód amber (Th. Fawcett) 0.20kg
  • słód barwiący 1000 EBC (Weyermann) 0.02kg
  • syrop inwertowany No.2 (własny) 0.35kg

Chmiele:

  • Goldings gran. 2012 6% a-k 40g
  • Fuggle gran. 2012 5% a-k 30g
  • Challenger gran. 2012 6.5% a-k 20g

Drożdże: WLP022 Essex Ale III pok.

Dodatki:

  • mech irlandzki 3g

Zacieranie (11l wody):

  • 68-65°C - 100'
  • 75°C - 15'

Wysładzanie i filtracja: 3x4.5l do obj ok. 27l

Gotowanie: 75'

Chmielenie:

  • 60' - 30g Fuggle + 20g Challenger
  • 10' - 20g Goldings
  • 10' - mech irlandzki 3g
  • 0' - 20g Goldings

 

Wybicie 23l 13.2°Blg. Zadane drożdżami 08.06.2013 rano w temp. 21°C, fermentacja w temp. 20°C (otoczenie 17°C). W wiadrze mam 21.5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj do butelek poszedł #98 Porter. Skończył na 4°Blg, co mu daje ciut ponad 5% alkoholu. Do refermentacji 120g glukozy w syropie (2.2v/v).

 

Smakuje jak młody porter, ale wydobrzeje. Zapach zapowiada bardzo dobre piwko. Pierwsze większe spożycie jest zaplanowane na koniec września, na urodziny mojej żony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#99 Dzik przelany na cichą przy 3°Blg, cukier zrobił swoje, to będzie mocne piwko. Jakichś specjałów nie zauważyłem względem zwykłego strong bittera tylko na ziarnie, wygląda i pachnie zwyczajnie.

 

W piątek #100, jasna pszenica. Z odwróconą dekokcją, trzeba spróbować czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to bardzo generyczna receptura, ani ona moja, ani czyja inna.

 

Jak chcesz ją podkręcić, to na aromat użyj jakiegoś amerykańskiego chmielu, byle się IBU zgadzało. Taki mam plan na następne podejście do tego piwa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.