Jump to content

Powitanie i trochę o mnie.

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :)

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim użytkownikom za tworzenie tego forum.

Teraz trochę o mnie.

Mam na imię Dariusz, swoją przygodę z piwem rozpocząłem w okolicach wakacji 2013 lub 2014 roku. W markecie zauważyłem piwo inne niż te, którymi dotychczas się raczyłem, a było niewiele droższe. Był to porter z okocimia. Na początku moją uwagę przykuła etykieta, dopiero potem dostrzegłem nazwę "porter", wtedy nie wiedząc jeszcze co ona oznacza, chwyciłem za butelkę rozpoczynając tym samym osobistą przygodę ze światem piwa :) Mojej reakcji na wypicie tego piwa do końca nie pamiętam, lecz pamiętam ten szok iż piwo może smakować inaczej i na szczęście ten szok zamienił się w ciekawość.

Nie od razu, lecz z czasem zacząłem coraz bardziej interesować się piwem. Jako że hobbystycznie (teraz również i zawodowo) jestem związany z komputerami, to najwygodniejszym medium była platforma YouTube, robiąc swoje rzeczy puszczałem sobie w tle albo na drugim monitorze vlogi Tomasza Kopyry, powoli dosłownie i w przenośni zanurzałem się coraz bardziej w świecie piwa, wtedy głównie teoretycznie, gdyż z racji miejsca zamieszkania i sytuacji finansowej, nie miałem dostępu do piw innych niż koncernowych no i krafty po prostu były dla mnie zbyt drogie.

Na szczęście przyszedł czas studiów w większym mieście, pierwsza praca dorywcza, pierwsze poważniejsze pieniądze i przede wszystkim ułatwiony dostęp do "innego" piwa. Zacząłem wtedy zwracać uwagę na style, co mniej więcej oznaczają i czego mogę się spodziewać po piwie. Skutkowało to oczywiście coraz większym głodem wiedzy oraz mała iskierką, była to mała chęć spróbowania własnych sił w piwowarstwie. Niestety ze względu na studenckie warunki nie mogłem podjąć się tej próby. Lata studiów mijały na odkrywaniu nowych smaków, degustacji tych samych stylów ale z różnych browarów i ogólnym zdobywaniu obycia w świecie piwa.

I oto jestem, trochę czasu po studiach, w własnych czterech ścianach, gdzie w końcu mam możliwości i środki aby spełnić kilkuletnie, trochę już zakurzone marzenie. Na dzień dzisiejszy jestem w trakcie oczekiwania na zakończenie fermentacji mojego pierwszego piwka z brewkita i już wiem że niedługo będę próbował swoich sił w pierwszej warce z zacieraniem.

Jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam!

Na zdrowie!