Jump to content

Problem z blg


Recommended Posts

Czesc

Z 6 kg slodu i 18l wody wyszlo mi tylko 10blg bez wysladzania... Uzywalem slodu z worka 25kg. Wrzucilem 6 kg na wode 68 stopni. Temperatures caly czas kontrolowana  67-68 stopni termostatem boleckiego. Zacieralem cos ponad godzinke. Mash out zrobiony.

Co moglo pojsc nie tak ze wyszlo tak niskie blg?

Link to comment
Share on other sites

Wydajność możesz podnieść poprzez użycie większej ilości wody do wysładzania i odjęcie jej z zacierania, żeby uzyskać wymaganą objętość po gotowaniu. Użycie całości wody do zacierania mocno obniża wydajność i w zasadzie stosuje się tylko przy bardzo mocnych piwach. Druga sprawa to sprzęt, wydajność może być różna przy różnych typach kadzi zaciernej i sposobach wysładzania. Chociaż twoja wydajność jest na tyle niska (na szybko policzyłem ok. 35%), że nie wiem czy w twoim przypadku nie ma jeszcze jakiegoś problemu. Ja przy mocarzach chyba nie miałem tak niskiej wydajności. Robiłeś już coś na tym sprzęcie?

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Kozmo napisał:

Wysladzaniem przeciez sie jeszcze rozciencza brzeczke

Przede wszystkim wymywa się ją z młóta, zamiast wyrzucać. Ja bym wysładzał w takiej sytuacji tym bardziej, potem możesz dłużej gotować, żeby zagęścić. Jeszcze pozostaje sposób wysładzania, o którym nie piszesz.

Sprawdź też sprzęt pomiarowy.

 

Link to comment
Share on other sites

Tylko nie chodzi tu o wysladzanie. Moja brzeczka pierwszorzedna ma 10 blg! Jednak tak mysle i mysle czego tu nie sprawdzilem. A no ogarnalem ze nie srawdzilem czy ten czujnik temperatury pokrywa sie ze zwyklym termometrem...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.