Jump to content

Piwo niskoalkoholowe z ekstraktów


Recommended Posts

Na forum oraz w internecie jest dość sporo przepisów na piwa niskoalkoholowe z pełnym zacieraniem. Osobiście warzę tylko z ekstraktów ewentualnie partial mash. Macie jakieś pomysły jak zmodyfikować piwo, żeby za dużo nie straciło na smaku, a jednak miło w okolicach 2%.

Edited by bless
Link to comment
Share on other sites

Bardziej myslalem żeby dodać mniejszej ilość ekstraktów, żeby nie ograniczać się tylko do jednych drożdży. Tylko nie rozumiem czym różni się zacieranie piw niskoalkoholowych od piw normalnych. Czy wtedy też dodaje się mniej słodów? W innych wątkach widziałem, że niskoalkoholowe zaciera się w innych temperaturach. Teraz pytanie jak to zrobić na ekstraktach. Może dodać połowę ekstraktu a drugą (mniejszą)cześć zatrzeć jako partial mash?

Link to comment
Share on other sites

Wyższa temperatura zacierania daje brzeczkę o większej ilości cukrów niefermentowalnych przez drożdże, co przekłada się na niższą zawartość alkoholu w gotowym piwie.

Dodatkowo chcąc zrobić piwo niskoalkoholowe raczej celujemy w niski ekstrakt początkowy, typu 5-8blg.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiesz czy ekstrakt jest zatarty na słodko czy wytrawnie. Dodaj na początek 1,5 puszki plus drożdże o których pisałem. Jak wyjdzie zbyt wytrawne to zrób następnym razem z 2 puszek. Jak wyjdzie zbyt zalepiajace to użyj jednej puchy.

 

Jak chcesz użyć innych drożdży i bawić się w partial MASH to użyj 1 puchy

Edited by wizi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.