Skocz do zawartości

Niskoalkoholowe [prośba o porady]


Igorrodz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ununul napisał(a):

Z takich eksperymentow to 10tki robilem kilka razy. Dam 1 przepis sprawdzony:

Czas Apacalypso

1 kg wiedenski

1 kg pale ale Maris Otter

200 g carahell (moze bym zmienil na 100 carapils 100 carahell)

200 g platki zytnie blyskawiczne

zacieranie 67 60'

60' marynka 10g 8.8 AA

15' calypso 10g 14 AA

Po gotowaniu 12 l 10 BLG (niska wydajnosc, zacieranie z wora)

Drozdze Verdant IPA

zeszlo do 2 plato

Na zimno 40 g Calypso

 

Wszyscy zachwalali i wcale nie wodniste. Solidna podbudowa slodowa. Fajne cytrysy w aromacie. I Calypso tansze niz Citra

Dzięki, przyda się kolejny sprawdzony przepis. 

A ten słód Pale Ale  Maris Otter wart swojej ceny? Przewija się coraz częściej gdzieś w tych moich poszukiwaniach. Aktualnie ćwiczę chyba na takim ze Strzegomia. Ale nie mam punktu odniesienia więc nie narzekam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ununul napisał(a):

Jest roznica w wydajnosci i w smaku. Moim zdaniem warto.

Zdradzisz tajemnice gdzie zamawiasz? Jak ktoś ma.duze doświadczenie to pewnie po zapachu czy dotyku odróżni słody. A ja wierzę, że czasami sprzedają gdzieś to co chcą. 

Np ten sklep byłby ok ? https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/slody/jasne/pale_ale_maris_otter_5,5-7,5_ebc_crisp_5_kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje i jest ok. Nie mam takiego doswiadczenia, zeby rozpoznac po zapachu slod. Co dopiero jesli chodzi o swiezosc. Mysle, ze to bardziej kwestia dobrego przechowywania na magazynie.
Tutaj mowie o roznicy w juz o gotowym produkcie. Jest wyzsza wydajnosc, filtracja idzie gladko, ladny przelom, bialka opadaja na dno, dobrze sie klaruje piwo. Zaciera sie bez problemu. Mam wieksza przyjemnosc z warzenia na tym slodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.