Skocz do zawartości

Zakup kociołka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przesiadam się z gara na kocioł, znalazłem coś takiego 

https://www.facebook.com/marketplace/item/777851413455327/,,,

Ktoś używa? Plusy, minusy? I czy cena ok? Kocioł który jest do sprzedaży jest widoczny od drugiego zdjęcia. Planuje warki około 25l.

Edytowane przez Egon126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Egon126 napisał:

Jakie warki wychodzą objętościowo??? Gdzieś na FB gość napisał żebym nie nastawiał się na warki większe niż 15-20l,,,

To gość nie wie co mówi. Ludzie czasami myślą, że te kotły mają jedną objętość. Jeśli faktycznie jest to wersja 35l, to myślę, że nawet 28l brzeczki przygotujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to. Kupiłem używkę na giełdzie. Cena była ta sama, tylko, że z pompką dodatkowo i wężami. Robiłem na razie jedną warkę i bez zarzutów. Dałem wody do zacierania 4l/ 1 kg. Trzeba się trochę oswoić ze sprzętem, ale jestem generalnie zadowolony. Wydajność wyższa niż zakładałem. Mogłem trochę więcej wysłodzić, no ale cóż. Ale z tym chłodzeniem z prędkością błyskawicy to trochę przesada. Chłodzi się w miarę szybko. Ja akurat z wiaderka z zimną wodą z powtykanymi butelkami z lodem. Spływ grawitacyjny i dało radę. Chociaż tak naprawdę mogłem tą pompkę podpiąć, co ją mam. Jedna rzecz, o której poinformował mnie użytkownik, że wskazania temperatury na sterowniku oraz w młócie są różne. Dlatego warto włożyć termometr w młóto albo jakąś gilzę zamontować z termometrem. Nawet jeśli jest cyrkulacja, ponieważ raczej nie osiągnąłem stałej temperatury w złożu, sądząc po odfermentowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.