Skocz do zawartości

Aromaty na zimno


Kluner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

 

Kilka dni temu nastawiłem warkę z ekstraktów - American Witbier. 

Do gotowania dorzucałem według instrukcji sporo przypraw/owoców jak

skórki pomarańczy, bergamotki, kolendry itd. 

Smakowałem ugotowanej brzeczki i była bardzo dorba, ale niewiele tych aromatów owocowych było. 

Zastanawiam się czy na zimno nie dorzucić podobnego zestawu przypraw/owoców np. w obciążonym woreczku muślinowym. 

Podpowiedzcie ile tego dać i czy to dobry pomysł, żeby na ostatnie kilka dni dorzucić coś takiego na podbicie aromatu. 

Również kwestia decynfekcji - wrzucić takie skórki do piekarnika na parę chwil przed dodaniem? 

Dzięki! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kluner napisał:

Witam wszystkich, 

 

Kilka dni temu nastawiłem warkę z ekstraktów - American Witbier. 

Do gotowania dorzucałem według instrukcji sporo przypraw/owoców jak

skórki pomarańczy, bergamotki, kolendry itd. 

Smakowałem ugotowanej brzeczki i była bardzo dorba, ale niewiele tych aromatów owocowych było. 

Zastanawiam się czy na zimno nie dorzucić podobnego zestawu przypraw/owoców np. w obciążonym woreczku muślinowym. 

Podpowiedzcie ile tego dać i czy to dobry pomysł, żeby na ostatnie kilka dni dorzucić coś takiego na podbicie aromatu. 

Również kwestia decynfekcji - wrzucić takie skórki do piekarnika na parę chwil przed dodaniem? 

Dzięki! 

 

Ile pomarańczy i kolendry wrzuciłeś? Brzeczka brzeczką, piwo może smakować zupełnie inaczej, brzeczka jest słodka, po fermentacji zmieni się całkowicie odczucie dodatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Suchejroo napisał:

Ile pomarańczy i kolendry wrzuciłeś? Brzeczka brzeczką, piwo może smakować zupełnie inaczej, brzeczka jest słodka, po fermentacji zmieni się całkowicie odczucie dodatków. 

Był to cały gotowy zestaw - każdej skórki/przyprawy 10g do 15g wrzucane na ostatnie 10 minut gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.