Skocz do zawartości

Chlorek potasu KCl


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zrobić hazy IPE. Jedna mi wyszła bardzo dobrze, jednak chciałbym podbić chlorki żeby zrobić to jak inni. Myślałem właśnie mieszać pół wody ze sklepu i pół kranówki i resztę podbić solami,kwasem. Nie ma KCl w żadnym kalkulatorze profili wody więc trochę się tego obawiam, ciężko  coś znaleźć w internecie. Pomóżcie proszę.  Profil wody w załączniku. 

Screenshot_2022-12-22-11-25-55-575_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, johnny555666 napisał:

Dlatego myślałem o chlorku potasu. Dlaczego myślisz żeby odpuścić?

A po kiego grzyba Ci potas potrzebny w wodzie do piwa?

Sam widzisz, że w kalkulatorze brewersfriend - który użyłeś - (jak i w każdym innym) potas nie jest ujęty. Istotne są kationy : Na, Ca, rzadziej Mg i aniony: Cl, SO4, HCO3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny555666Albo będziesz kupował wodę, albo kupisz sobie :

https://allegro.pl/oferta/filtr-odwrocona-osmoza-ro3-akwarystyczna-100-gpd-5123418841

 

CO pozwoli ci usunąć związku chemiczne niemal do zera i zbudować profil wody za pomocą soli piwowarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o przeliczanie ilosci jonow robi sie to bardzo prosto: potas ma mase 39, chlor 35,5, co oznacza, ze dodajac 1 g bezwodnego KCl wprowadzasz 0,47 g jonow Cl. Jezeli masz hydrat to na kazda czasteczke wody dodajesz 18. Dzielisz przez objetosc wody i 1000 i masz wartosc o ile boostnie Ci stezenie w mg/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszelakiego rodzaju ipek podbija się chlorki czy rwczej siarczany jednak? Czy może akurat do hazy ipy daje się równowagę między tymi?

 

Jeżeli masz tyle wapnia to możesz też spróbować przegotować wodę i zlać znad wytrąconego kamienia, ale prawdę mówiąc nie wiem o ile zbija to twardość. Trzeba by tutaj jakiegoś eksperymentu poszukać

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ponownie. Nie chce zakładać nowego tematu. Zdecydowałem się na wodę źródlana z Kauflandu. Chce ta uzupełnić chlorek wapnia,magnezu, siarczanem magnezu. Dokupiłem jeszcze czysty chlorek sodu, nie zauważyłem że to chyba po prostu sól kuchenna. Odesłać to ,czy może zostać? Będę tego dodawał z 1,5g. Profil mi wychodzi

Ca 100

Mg 40

Na 19

Siarczki 41

Chlorki 148

Alk 200 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.