Skocz do zawartości

Zbyt mały garnek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niestety posiadam garnek o pojemności 22l. Chciałbym warzyć Warki około 20l. Wiadomo że nie zmieszczę całej brzeczki na raz. Czy można warzyć "koncentrat" a później do wysładzania użyć większej ilości wody? Tak żeby się blg zgadzało. Czy nie ma to sensu i trzeba kupić większy garnek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, xgucikx napisał:

Witam

 

Niestety posiadam garnek o pojemności 22l. Chciałbym warzyć Warki około 20l. Wiadomo że nie zmieszczę całej brzeczki na raz. Czy można warzyć "koncentrat" a później do wysładzania użyć większej ilości wody? Tak żeby się blg zgadzało. Czy nie ma to sensu i trzeba kupić większy garnek. 

kilkadziesiąt warek zrobiłem w garnku 19l. Dolewaj brzeczkę w trakcie gotowania albo zagotuj resztę w innym garnku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xgucikx napisał:

Ok dzięki za odpowiedzi. Na razie zostanę przy małym garnku. Swoją drogą na indukcję jaki można używać największy? Żeby płyta nie pękła ?

Jaki największy to nie wiem, ale ja robiłem już 7 kg słodu i reszta wody, sięgającej z centymetr mniej niż max objętość gara w 40l garze i dotychczas nic się nie stało jak postawiłem to na dwóch polach. Spokojnie tam było ze 40kg. Płyta elektroluxa, ale model to nie wiem gdzie napisali.

 

Jedyne co mogę polecić to, żeby nie suwać tym garem po płycie bo jakiś taki złowrogi odgłos idzie jakby ziarenka piasku tarły o płytę.

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt maly garnek to duze uniedogodnienie. Niekoniecznie w przypadku zacierania, bo te mozna robic nawet dolewajac goraca wode w lodowce turystycznej, ewentualnie ratowac sie dekokcja. Ale gorzej juz z gotowaniem. Przy intensywnym wrzeniu jest ryzyko wykipienia, a zalanie plyty indukcyjnej slodka brzeczka to prosty przepis na dlugie sprzatanie oraz awanture domu. Tym mozna sobie poradzic w ten sposob, ze gotujemy na 2 razy brzeczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.