Skocz do zawartości

Grainfather G30


gmyru86

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Piotr Ba napisał(a):

Oceniając sprzęt to nie ma on żadnych wad. Pracuje na nim już długo i chwalę sobie. 

Bez przesady, zrobiłem na nim kilka warek i owszem ma wady,co nie znaczy że nie jest wart swojej ceny. 

Edytowane przez Alanl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem na GF30 kilka warek, jakieś pięćdziesiąt kilka... Uważam, że wad ten kocioł nie ma, ale można go trochę usprawnić żeby praca była przyjemniejsza. Z tych usprawnień to zdecydowanie złączki CamLock, hopstoper oraz siatka na dolne sitko. Warto też postawić kociołek na jakiejś platformie z otworem na czas warzenia bo lubi wyskoczyć bezpiecznik termiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie ma rzeczy bez wad. :) Znalazłem jedną wadę, chyba, że to moja niewiedza. Przy ważeniu w trybie automatycznym z zapisanej receptury, w trakcie wrzenia nie można zmniejszyć mocy grzałek bez przełączenia się w tryb ręczny. Całe 3 000 W spowodowało mi raz wykipienie piwa i są zbyt duże straty odparowania - szacunkowo 5 - 7 l. Są warki, gdzie może nam zależeć na dużym odparowaniu, gdy mamy cienką brzeczkę, ale są i takie, które można byłoby gotować na minimum. No i boję się na nim gotować mocnych piw typu RIS. Na standardowych piwach mam lekkie przypalenia. Sądzę, że przy RISie przypalenie jest pewne. Proszę o opinie i podzielenie się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami.

Edytowane przez SlawekT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SlawekT napisał(a):

Nie ma rzeczy bez wad. :) Znalazłem jedną wadę, chyba, że to moja niewiedza. Przy ważeniu w trybie automatycznym z zapisanej receptury, w trakcie wrzenia nie można zmniejszyć mocy grzałek bez przełączenia się w tryb ręczny. Całe 3 000 W spowodowało mi raz wykipienie piwa i są zbyt duże straty odparowania - szacunkowo 5 - 7 l. Są warki, gdzie może nam zależeć na dużym odparowaniu, gdy mamy cienką brzeczkę, ale są i takie, które można byłoby gotować na minimum. No i boję się na nim gotować mocnych piw typu RIS. Na standardowych piwach mam lekkie przypalenia. Sądzę, że przy RISie przypalenie jest pewne. Proszę o opinie i podzielenie się własnymi doświadczeniami i przemyśleniami.

Poczytaj główny wątek o g30 tam jest informacja co trzeba w aplikacji prz stawić żeby można było zmniejszyć moc grzałki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione ok 20 warek na GF30, wcześniej warzyłem na Klarsteinie 30L, różnica widoczna. Wykonanie jest bardzo solidne, sterowanie z telefonu bardzo wygodne, najważniejszym plusem jest dostępność części jeżeli coś się uszkodzi. Na pewno trzeba wymienić system filtracji po gotowaniu bo oryginalny filtr się nie sprawdza, mam hopstopera od lewatywy i sprawdza się świetnie. Złączki do rurki i chłodnicy rzeczywiście są dosyć upierdliwe, muszę w końcu je wymienić.

 

@SlawekT kolega @Alanl dobrze pisze, miałem ten sam problem. Logując się na GF przez przeglądarkę komputerową w ustawieniach kociołka zaznacza się opcje manualnego ustawienia mocy grzałek w trakcie gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki!

W dniu 19.09.2023 o 08:41, Undeath napisał(a):

 

Z założenia tak ale ja używam nowych petainerów od producenta, a te potrafią być trzepnięte na dzień dobry. Z ciekawostki napiszę, że używam jednego kega do mycia instalacji - keg ten przeszedł już ponad 20 cykli napełniania Sodą kaustyczną i starsanem. Keg jest od petainera ;) Więc z tą jednorazowością bym nie przesadzał - jak jest porządnie wykonany to i kilka razy się go użyje. (maszynki do golenia też są jednorazowe, a nie słyszałem nikogo kto by raz ją tylko używał).

 

 

Jest mała różnica - im więcej gazu (miejsca pustego) w kegu tym piwo się mocniej przegazowuje ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.