Skocz do zawartości

Fermentor powyzej40L


PioterParker89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanko. Kupiłem ostatnio większy gar i warzymy teraz po 40 litrów. Macie jakiś pomysł w czym trzymac piwko żeby uniknąć rozlewania do dwóch wiader fermentacyjnych?

Beczki dostępne na popularnych serwisach mają kiepskie opinie jeśli chodzi o szczelność. Są tu jacyś wielkogabarytowi-domowi?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod pytanie. Ja warze około 30-35l i do tej pory radziłem sobie fermentatorami 42l ale już dawno nie ma ich w sprzedaży a te które mam służą już ostatni sezon...

Wydaje mi się że na czas fermentacji burzliwej nie jest potrzebna szczelność gorzej z domywaniem takich beczek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, korzen16 napisał(a):

@vettis warzył większe ilości i używał czegoś w ten deseń

Używam taką beczkę i daje radę. Rok leżakowania piwa ok 12 alko i zero problemów. Mycie po takim czasie NaOh bezproblemowe. Brak przebarwień i posmaków. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kompletowałem sprzęt do 50l wybicia i długo szukałem fermentora do swoich potrzeb (czy ciśnieniowy, czy stożkowy, czy normalne wiadro itp)  i finalnie  zdecydowałem się na fermzille all rounder 60l, wyhaczyłem w fajnej cenie 250zł :)

 

Gdyby nie wyszła mi ta okazyjna cena to pewnie bym się skusił na https://browamator.pl/zbiornik-speidel-round-poj-60-l/3-8-940. Solidnie wygląda, na youtubie też nie było jakiś super złych ocen, może cena ale to już od was zależy :)

 

Wiem, że 60l ale może by to zdało egzamin u was :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dwa takie i 62 litry brzeczki na lagera mieszczą https://www.klarstein.pl/AGD/Kotly-warzelne/G-rkeller-Pro-XL-kociol-fermentacyjny-60-l-kranik-stal-nierdzewna-304.html.  Jeśli dysponujecie większym budżetem, to polecam z brewtaurusa https://brewtaurus.com/collections/ferment.  Widziałem i zamarzyłem o takich.

Edytowane przez smola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam dwa Speidle -OVAL 60 i ROUND 60

Generalnie jestem z nich bardzo zadowolony z tym że OVAL ma pewniejsze zamknięcie, a Round łatwiej upchnąć do piwnicy :)

Polecam zrobić sobie podstawkę z deski i czterech kółek do transportu bo waga już konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.