Jump to content

Fermentor powyzej40L


PioterParker89

Recommended Posts

Cześć. Mam pytanko. Kupiłem ostatnio większy gar i warzymy teraz po 40 litrów. Macie jakiś pomysł w czym trzymac piwko żeby uniknąć rozlewania do dwóch wiader fermentacyjnych?

Beczki dostępne na popularnych serwisach mają kiepskie opinie jeśli chodzi o szczelność. Są tu jacyś wielkogabarytowi-domowi?;)

Link to comment
Share on other sites

Podpinam się pod pytanie. Ja warze około 30-35l i do tej pory radziłem sobie fermentatorami 42l ale już dawno nie ma ich w sprzedaży a te które mam służą już ostatni sezon...

Wydaje mi się że na czas fermentacji burzliwej nie jest potrzebna szczelność gorzej z domywaniem takich beczek 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, korzen16 napisał(a):

@vettis warzył większe ilości i używał czegoś w ten deseń

Używam taką beczkę i daje radę. Rok leżakowania piwa ok 12 alko i zero problemów. Mycie po takim czasie NaOh bezproblemowe. Brak przebarwień i posmaków. Polecam. 

Link to comment
Share on other sites

Hej,

 

Kompletowałem sprzęt do 50l wybicia i długo szukałem fermentora do swoich potrzeb (czy ciśnieniowy, czy stożkowy, czy normalne wiadro itp)  i finalnie  zdecydowałem się na fermzille all rounder 60l, wyhaczyłem w fajnej cenie 250zł :)

 

Gdyby nie wyszła mi ta okazyjna cena to pewnie bym się skusił na https://browamator.pl/zbiornik-speidel-round-poj-60-l/3-8-940. Solidnie wygląda, na youtubie też nie było jakiś super złych ocen, może cena ale to już od was zależy :)

 

Wiem, że 60l ale może by to zdało egzamin u was :)

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam dwa takie i 62 litry brzeczki na lagera mieszczą https://www.klarstein.pl/AGD/Kotly-warzelne/G-rkeller-Pro-XL-kociol-fermentacyjny-60-l-kranik-stal-nierdzewna-304.html.  Jeśli dysponujecie większym budżetem, to polecam z brewtaurusa https://brewtaurus.com/collections/ferment.  Widziałem i zamarzyłem o takich.

Edited by smola
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mam dwa Speidle -OVAL 60 i ROUND 60

Generalnie jestem z nich bardzo zadowolony z tym że OVAL ma pewniejsze zamknięcie, a Round łatwiej upchnąć do piwnicy :)

Polecam zrobić sobie podstawkę z deski i czterech kółek do transportu bo waga już konkretna.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.