Skocz do zawartości

Chmiel świeży lub mrożony


p_adamski

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizja i reklamy szkodzą, ale udało im sie zainspirować reklamą o piwie z chmielem mrożonym.

W ubiegłym sezonie , uwarzyłem piwo z chmielu zerwanego prosto z krzewu. Magnum + sybilla.

 w czasie gotowania prześliczny zapach chmielu, po fermentacji także, prawie tak silny jak te piwa z dodatkami

w czasie dojrzewania piwa zapach i smak ulegały znacznym zmianom. po miesiącu  intensywny zapach chmielu osłabł,pojawiło sie nieco zapachy/ smaku trawy.

Trawiastość nie była zbyt intensywna  a piwo pijalne. obecnie  po blisko roku piwo jest poprawne.

 

Pomysłowy Dobromir  wymyślił, że  może nie będę się bawił z suszeniem chmielu, tylko cwanie zapakuję próżniowo  po 200g, i do zamrażarki .

Następna warka wypadła w marcu. i tu niespodzianka ,  chmiele mrożone po wyjęciu z opakowania pięknie pachniały, podczas warzenia zero zapachu, goryczka bardzo słaba

( trzeba wziąć po uwagę kłopoty z przeliczaniem chmielu suszonego i mokrego  ok 5x więcej). Chmielu jak by nie było, znikł, poratowałem się suszonym.

 

Z mojej strony polecam warzenie piwa w okresie zbioru chmielu, wyszło fenomenalnie, z dal od tych chemicznych zapachów w piwodajniach.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczania z chmielem świeżym lub mrożonym, podzielcie się

 Piore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zmienił(a) tytuł na Chmiel świeży lub mrożony

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.