Skocz do zawartości

Kilkuletni chmiel z zamrażalki - śmietnik czy do użytku?


dutrasilva

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, planuje wrócić do warzenia po sporej kilkuletniej przerwie. sprawdziłem więc co tam pochowane po dawnych przebojach.

Mam z tamtego okresu cały czas w zamrażalce paczki 100g amerykańców i inne, nieotwierane ale nie są zaciągnięte próżniowo.

Daty spożycia na nich to 2020/2021.

I teraz pytanie, da się tego użyc, sypiąc najwyżej więcej jeśli mocno spadła przydatność aromatyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chmiel 3 lata po terminie i bez pakowania próżniowego to szkoda Twojej roboty w dniu warzenia. Będzie izowaleriana (ser, skarpeta) w aromacie i niewiele więcej.

Jak masz gatunki z dużą zawartość alfakwasów to ew. może się przydać do chmielenia jakiegoś lambiczi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 22:25, dutrasilva napisał(a):

Dzień dobry, planuje wrócić do warzenia po sporej kilkuletniej przerwie. sprawdziłem więc co tam pochowane po dawnych przebojach.

Mam z tamtego okresu cały czas w zamrażalce paczki 100g amerykańców i inne, nieotwierane ale nie są zaciągnięte próżniowo.

Daty spożycia na nich to 2020/2021.

I teraz pytanie, da się tego użyc, sypiąc najwyżej więcej jeśli mocno spadła przydatność aromatyczna?

 

Sprawdź jak pachnie. Jeżeli jest ładnie chmielowy można użyć, jeżeli czuć skarpetę, karton lub śmierdzi aromatem zamrażarki to zużyj na goryczkę ;) Ja używałem chmiele 5-6 letnie pakowane próżniowo (też czasem puszczały paczki) i dopóki dobrze pachniały to piwa wychodziły ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie brak próżniowego pakowania w zasadzie nie byłoby problemu. Ostatnio poszukując odpowiedzi na to jak duży wpływ ma chmielenie na zimno z chemicznego punktu widzenia, widziałem wykres jakości chmielu w zależności od temperatury składowania oraz rodzaju pakowaniu. Po 2 latach chmiel w zamrażarce i próżni jest w ponad 95% taki sam jakościowo co świeży. Nieco gorzej jest przy braku próżni, więc na pewno sprawdź czy nie śmierdzi i lepiej użyj w stronę goryczki niż aromatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.