Skocz do zawartości

Oplot


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2023 o 14:35, dziedzicpruski napisał(a):

Czy każdy oplot  jest ze stali nierdzewnej ? mój stary poległ zupełnie, znalazłem stary sraczwężyk i zastanawiam się z czego jest, to taki z kolorowym plastikiem wplecionym.

 

Nie każdy, szczególnie tańsze bywają wątpliwej jakości. Tych z wplecionymi paskami tworzywa unikałbym waśnie ze względu na ten pastik.

 

44 minuty temu, waldi1 napisał(a):

tego się juz nie używa do filtracji

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waldi1 napisał(a):

bo są filtratory trochę droższe ale skuteczniejsze np. sprężynowy, ten Browina a choćby nawet bzooka , należy tylko zmienić siatkę na drobniejszą np, 0.5mm

 

Zrobiłem sporo warek na oplocie i nie miałem problemów. Ostatnio przesiadłem się na sprężynowy. Też jest w porządku, ale jak na razie nie widzę, żeby był zauważalnie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paulox81 napisał(a):

Jeszcze myślę, że warto wspomnieć ze nie każdy gatunek stali nierdzewnej jest przeznaczony do kontaktu z żywnoscią. Najbardziej powszechne są AISI 304 i 316, ciekawe z czego jest oplot z "sraczwężyka" 😉

Tego używa się tez do podłączenia baterii umywalkowych to chyba nie trujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, paulox81 napisał(a):

nie każdy gatunek stali nierdzewnej jest przeznaczony do kontaktu z żywnoscią

Jakby już tak szukać źródeł szkodliwości, to na pierwszym miejscu postawiłbym sam produkt 🍺🍺🍺

A tak poważnie, to co z fermentorami, chińskimi woreczkami do chmielenia? Niby mają jakieś tam atest, ale czy to odnosi się też do wysokich temperatur podczas wysładzania i gotowania?

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.