Skocz do zawartości

Przeterminowane składniki - do śmieci, czy robimy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Swego czasu kupiłem trochę składników, ale czas był tak ograniczony i uciekł tak szybko, że niektóre z nich są przeterminowane. Nie są to jakieś odległe terminy, no ale powiedzmy od pół roku do roku. Jak myślicie, czy składniki, które są szczelnie zapakowane, w oryginalne opakowania (chmiele, drożdże, OXI, brewkity) będą okey, czy trzeba je odnieść do kontenera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem piwo, miałem składniki roczne, leżące w niekomfortowych ( w lecie ciepło, w zimie zimno) warunkach przez rok ale zapakowane. Drożdże słody i chmiele, składniki na 20l piwa. Dokupiłem nowych by mieć na warkę 45litrową. Piwo wyszło całkiem okey, więc po moim przypadku to bym robił :)

 

Najwyżej stracisz czas i wylejesz do kibla a zyskać możesz dobre piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero problemu. Podobnie ostatnio miałem z Coopersem. Sama ta firma wydała kiedyś tam oświadczenie, że spokojnie można używać ich brewkitów po dacie ważności. Powiem nawet więcej.... Jak chcesz sobie zrobić jakieś ciemne style i pożądane są melanoidy to jeszcze lepiej;)

 

Sam jakiś czas temu  wykonałem piwo z brewkita około pół roku po dacie ważności bodajże Ruby Porter Coopers. Piwko ekstra. Tylko ja mocno tuninguje brewkity. Więc tak to widzę, a z puch wykonałem już tak ponad 15 piw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, davccio napisał(a):

Czy takie działanie jest wogle legalne ?

Nie wiem czy legalne, ale mi się nie podoba. Co innego z sukcesem użyć produkt po terminie (bo to przecież "najlepiej spożyć przed"), a co innego kupić już przeterminowany i niby przedłużony. To co? Skoro zrobili te badania, to od tej pory wszystkim tym produktom będą nadawać dłuższy termin ważności? Czy tylko potrzebowali papier, aby upchnąć zalegające stany magazynowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to drugie. Brewkity się słabo sprzedają u nas i dlatego. Nakupili bardzo dużo i teraz leżą. W przyszłości zostaną może 2-3 sklepy gdzie kilka rodzajów kupisz i tyle w temacie. Jednak tak jak pisałem. Apropo pewnych styli spokojnie można używać. To jest jak konserwa;))) Data musi być(wymogi) ale to nie jest tak, że np. 7 dni po terminie i do wyrzucenia. Brewkit jest zagęszczony, sterylny. Po 5 latach pewnie do kilku rodzajów piw by się nadał. Oczywiście style jasne jak lager, pszeniczne itp,  trochę gorzej, bo brewkit po latach na bank ściemnieje w tej puszcze wiec wiadomo, związek przyczynowo skutkowy. Ogólnie używaj nie martw się. Jak znasz podstawy prowadzenia fermentacji i dodasz jakiś ekstrakt słodowy zamiast cukru, dobrej jakości drożdże(z puchy odradzam, szczególnie że jest tam z 7 gr) to piwo wyjdzie bardzo dobre.

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.