Jump to content

Filtrator-siatka-temat pod dyskusję lub do kosza


Recommended Posts

Każdy kineskop telewizyjny (próżniowy, nie LCD czy LED) ma w sobie tzw maskę, jest to arkusz metalu (musi być metal) bardzo gęsto podziurkowany. Kwestia materiału, może to być albo stal węglowa albo aluminium. Nierdzewna na pewno nie, po co stal nierdzewna w próżni. Jak węglowa to nie ma tematu. Czy nie byłby to dobry materiał na filtrator. Może ktoś coś, może gdzieś czytał że ktoś próbował. Z prostej geometrii wynika że już kineskop 23 cale wystarczy na typowy fermentor. Pewnie tam gdzie zbierają elektrośmieci jest to do dostania. O sterylność bym się nie martwił, chyba że jakieś bakterie kosmiczne. Ja niestety się nie podejmę prób, bo z powodów lokalowych warzę z ekstraktów.

Link to comment
Share on other sites

Imo za dużo kombinacji do wykonania zadania mającego łatwiejsze, satysfakcjonujące , sprawdzone rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

Chciałem tylko zwrócić uwagę na coś, co jak np. sraczwężyk jest (tu raczej było) i produkowane masowo i powszechnie dostępne. Jak będę miał warunki do zacierania spróbuję, będzie ze zdjęciami itp. a jak nie zadziała, to też napiszę że lipa i ślepa uliczka.

Link to comment
Share on other sites

Pomijając powyższe zastrzeżenia - aluminium chyba też nie jest najlepszym materiałem, zresztą nie wiadomo z czego to tak naprawdę jest i jak będzie reagować z brzeczką. Dostępność chyba też nie jest już najlepsza.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 2.05.2024 o 12:06, Tsmolinski napisał(a):

Do oddzielania młóta i wysłodzin od brzeczki.

Jaka jest grubośc tej blachy, jakie szczeliny?

Link to comment
Share on other sites

Poczytałem trochę, porozmawiałem i trochę wiem. Krótko - nie nada się. Jak ktoś woli długo zapraszam. Otóż ta maska ma czy miała wymiary znormalizowane, no bo w końcu TV opiera się na normach. Grubość blachy 0,14 mm, otworki to pionowe prostokąty o zaokrąglonych rogach 0,1 na 0,8 mm ułożone w poziomych rzędach diagonalnie tzn. każdy rząd jest przesunięty względem górnego i dolnego sąsiada. Otworki nie są idealnie proste, tylko rozszerzają się w stronę ekranu. Materiał i tu niestety porażka, stal o niskiej zawartości węgla. Ponoć Sony robiło próby z aluminium ale im nie wyszło. Tak że mielibyśmy piwo żelaziste (skądinąd miły chyba sercu każdego piwowara Dobry Wojak Szwejk mawiał, że wody żelaziste są zdrowe i pożyteczne). Także pomysł był ale chybiony. BTW kineskopy dalej są produkowane, używa się ich w lotnictwie. LCD nie sprawdza się w niskich temperaturach.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.