Skocz do zawartości

Gęstwa drożdzowa pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie piewszy raz dodawałem chmiel na zimno pytanie czy popsuje gęstwe drożdzową te opadnięte chmieliny czy nie ma to żadnego znaczenia ??     .Drugie pytanie po 4 tygodniach dalej bulka .BLG na poziomie 4 .Zlałem do butelek mimo to, smak był ok to była ipka w 3 tygodniu dosypałem chmiel .Pytanie czy z tego mogą powstać granaty  i czy trzymać dalej czy wystarczy te 4 tygodnie .To jest moja 10 ta warka ale pierwszy raz dodałem na zimno chmiel z tąd ta niepewność.Przy między 4 a 5 BLG zlewam czy lepiej trzymać się na cukromierzu  zielonego z napisem piwo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki litraż i blg początkowe, jesli zacieranie to w jakich temperaturach, jakie drożdże pracowaly i ile ich dales, w jakich temperaturach fermentowało.

 

A gęstwa z chmielem bedzie dzialala. Tylko bedzie nim zanieczyszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz szczególnie to pierwsze pytanie a drugie to 23 litry była warka standardowo.... w norweskich warunkach drożdze US-05 dałem paczke na te 23 litry czyli w piwnicy było 12 stopni z bólem ale ruszyły niestety nie sprawdziłem początkowej teraz coś zaczęło się cieplej robić a z gęstwy to mi zawsze lepiej ruszały.W niedziele bede robił następną ipke i myśle mam nadzieje zrobi się cieplej czyli 15 stopni ,ze względu na kraj w którym jestem wlewam do plastikowych butelek PET nie nazbierałem butelek szklanych no i cały czas strach przed granatami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 12 st mogły się zatrzymać, zwłaszcza jeżeli temperatura jeszcze spadła. Trudno powiedzieć przy takim blg. Bulkać będzie zawsze przy podnoszeniu temperatury, bo uwalnia się co2 rozpuszczone.

Co do gęstwy - jeżeli planujesz podobne (chmielowe) piwo, to możesz wykorzystać biorąc pod uwagę ilość dodanego chmielu (jeżeli dodałeś bardzo  dużo, to może mieć niekorzystny wpływ na następne piwo). Przy coldcrashu gęstwa powinna opaść na dno, a chmiel ułożyć się na niej, więc jest też możliwość (choć upierdliwa) wywalenia większej ilości chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jeśli zmierzysz blg i nie będzie ono ulegało zmianie to możesz butelkować szansa na granaty mała. Us05 nigdy mi nie zjadły do jakiegoś minimalnego blg więc nie przejmował bym się tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzi,eki 

W dniu 2.05.2024 o 17:02, Kwiatek75 napisał(a):

W zasadzie jeśli zmierzysz blg i nie będzie ono ulegało zmianie to możesz butelkować szansa na granaty mała. Us05 nigdy mi nie zjadły do jakiegoś minimalnego blg więc nie przejmował bym się tym.

Dzięki wielkie za odpwiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.