Skocz do zawartości

Browar "Kar-Kamis"


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

82 Rudy Data 07/29/2011

Wielkość warki 48.000 L Czas gotowania 1.000 hr Wydajność 85%

Gęstość początkowa 12.0 P Gęstość końcowa 2.5 P

 

Waga słodów: 8.050 kg

 

Melanoidowy 200.000 g

Carared 100.000 g

Caramunich Malt II 100.000 g

Zakwaszający 100.000 g

Pilzeński 6.000 kg

Monachijski 1.000 kg

Black 50.000 g

Pszeniczny 500.000 g

Chmiele

 

Marynka 9% 40.000 g Gotowanie 1.000 hr

Hallertau 5% 30.000 g Gotowanie 15.000 min

Drożdże

 

Danstar - Nottingham Ale Suche 11.001 mL

Zacieranie

 

maltozowa Infuzja 0.000 mL 0.000 C 63.000 C 20.000 min

dekstrynująca Infuzja 0.000 mL 0.000 C 72.000 C 50.000 min

mash out Infuzja 0.000 mL 0.000 C 76.000 C 15.000 min

Strasznie długi start fermentacji ponad 24godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga część pszeniccy 80 wylądowało w kegu i 19,5 butelki z 0,5l rezerwy i 30g. cukru. Do kega trafiła też część warki 81 Wariat po odfermentowaniu do niecałych 4°Blg. Niestety to piwo załapało tlenowca. :lol: W smaku jest ok, ale ta cienka błona na powierzchni jest bardzo nie estetyczna. Dziwne bo fermentory nie otwierane i cały czas wybrzuszone. Jutro reszta pójdzie do butelek.

Edyt

No i stuknął mi się dwutysięczny post ;)

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W międzyczasie zrobiłem warkę 83, ale chyba już nie będę jej opisywał w tym miejscu.

Wstrzymuję się od pisania dziennika czasowo lub na stałe. Jakoś mi czasu w życiu brakuje :) Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Remont docelowego i zimowego browaru trwa :) Od lata porządkowałem piwnicę, odbijałem oblatujące tynki itp. Same przygotowanie komunistycznego podłoża do nowej wylewki to był koszmar. Częściowe tynkowanie i wyrównywanie ścian, dowiązanie się do głównego przyłącza wody w domu i odpływu wody za ścianą w kotłowni. Kafelkowanie jest w trakcie,malowanie, instalacja elektryczna, wykonanie stelaża pod brodzik i co najważniejsze doprowadzenie kabla ftp. :) Na zdjęciu polecam komunistyczne przyłącze gazu. Jest to mistrzostwo myśli wykonawczej średniego okresu PRLu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się to podoba fajna praca tu jest włożona a także powiązanie tradycji i historii z nowoczesnością czekam na zdjęcia z finału czyli warzenia (gaz poprowadzony fantastiko widać że wykonał to ktoś z artystyczną duszą :okey:dziś już takich fachowców już nie ma:lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prace w moim browarze trwają ;) Co prawda prawie na ukończeniu, ale jeszcze nie warzę ;) Instalacje wod/kan elektryczne, internetowe i tv wykonane Wszystko co widać na fotkach (poza przytrzymaniem rurek pcv do ostatniego zgrzewu) wykonałem sam. Jestem pier.....y! Nikt o zdrowych zmysłach nie robiłby prawie pół roku rzeczy na których się nie zna, no może poza piwowarem :) Jutro zaczynam przeprowadzkę, bo dzisiaj jeszcze siedzę w pracy. Nie robiłem ścianek działowych, bo chyba bym się zarznął. Zamiast nich mówiąc po śląsku "bydom forchangi". Może w przyszłym tygodniu będzie pierwsza warka, ale jeszcze na starym sprzęcie, bo w pakiecie nowej warzelni jest lekka modyfikacja sprzętowa z wyciąganym wkładem zaciernym z fałszywym dnem i cyfrowym pomiarem temp. Oczywiście relacja z pierwszej właściwej, czyli robionej na nowym sprzęcie jeszcze się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee no Panie.... FAHOWO FIU FIU!!!!! Teraz tylko to Ty się szykuj na remont łazienki bo żona już fachurów wołać nie będzie... :tort: A co byś głowy tylko piwem zaprzątniętej nie miał to i kuchnie można w następnej kolejności mężowi do wykafelkowania podsunąć :beer:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pierwsza warka w nowej warzelni staje się faktem :) . Dry stout właśnie się gotuje. Pozostaje jeszcze sporo drobnych wykończeń jak, pułki, wieszaki na ręczniki, dokończenie forchangów (dla goroli forchang ) itp. Przedemną przeróbka sprzętu na gar warzelno-zacierny, podrasowanie chłodnicy i stojaka na taboret gazowy, uniwersalny sterownik do lodówki i zacierania. Nareszcie mam własny kąt do warzenia :beer::) . Cieszę się jak małe dziecko :) Oczywiście jeszcze kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się zwłaszcza "kanapa Szefa" :okey:

Jakiego szefa' date=' przecież Jejski nie ma szefa nad sobą, a to miejsce spoczynku dla piwowara :D[/quote']

Miałem na myśli, że w swojej warzelni piwowar sam jest sobie sterem, okrętem i żeglarzem ;)

 

A to "miejsce spoczynku" jakoś nie bardzo mi się kojarzy :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie :smilies: Ja też jetem w trakcie przebudowy browaru. Powiedz mi jak wygląda sprawa z odciągiem? Właśnie do kotła warzelnego chcę zamontować bezpośrednio rurę. Kupiłem takiego typu wentylator

http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-veka-125mm-215m3-h-eureka-i1923392306.html Mam nadzieję, że go nie trafi od wilgoci. Jakiego ty używasz przy odciągu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, fajnie :smilies: Ja też jetem w trakcie przebudowy browaru. Powiedz mi jak wygląda sprawa z odciągiem? Właśnie do kotła warzelnego chcę zamontować bezpośrednio rurę. Kupiłem takiego typu wentylator

http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-veka-125mm-215m3-h-eureka-i1923392306.html Mam nadzieję, że go nie trafi od wilgoci. Jakiego ty używasz przy odciągu?

Przy taborecie gazowym pary za dużo nie odejdzie. Sam miałem tak podłączone, wentylator działa do tej pory, jednak nie daje to dobrego rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy taborecie gazowym pary za dużo nie odejdzie. Sam miałem tak podłączone, wentylator działa do tej pory, jednak nie daje to dobrego rezultatu.

Przy taborecie gazowym to oprócz dobrego wywiewu trzeba mieć jeszcze dobry nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Porter

Starość nie radość i troszkę komfortu musi być :lol:

@vettis

Mam stary używany wentylator (zwykły) o średnicy 100mm. Kupiłem przejściówkę z kwadratu na okrąg i podpiąłem rurę harmonijkową. Wcześniej zrobiłem na nim jakieś 10-15 warek i dalej żyje. Istotne żeby nie wyłączać go odrazu po gotowaniu, bo musi się troszkę wysuszyć.

@pieron

Przy taborecie gazowym pary za dużo nie odejdzie. Sam miałem tak podłączone, wentylator działa do tej pory, jednak nie daje to dobrego rezultatu.

U mnie sprawdza się na 100%. Na kegu pokrywka z dziurą po fitingu, nad nią rura z wyciągu i efekt taki że we warzelni zero pary, a za oknem zadyma :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niezły browar, pozazdrościć i pogratulować ;)

Mam tylko pytanie, dlaczego zrezygnowałeś z gazu ziemnego (takie piekne przyłącze) na rzecz propan butan ? Butli nie powinno używać się w piwnicy, prop-but jest cięższy od powietrza i ryzyko eksplozji wysokie

Edytowane przez toldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powody są dwa.

Musiałbym ciągnąć rurkę przez dwie kondygnacje (niewykonalne) lub zainstalować nowy licznik z gazowni. Nie lubię podpisywać następnych umów. Jakby policzyć koszty utrzymania licznika przy moim warzeniu to na jedno wychodzi z butlą. Wentylacja daje radę ;)

Warzę też poza zimą na ogródku i dlatego system ma być mobilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.