Skocz do zawartości

Dori z piwem zmagania


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Dori podchodzi już profesjonalnie.

Bo dori ma profesjonalne wiadro z dziurami, tak krytykowane na tym i innych forach :( Ale już niedługo mam zamiar uruchomić sprzęt od Darko i filtrować przez oplot. Zobaczymy jak oplot będzie sobie radził :(

 

Dori, a kolendrę to stosujesz jakąś specjalną?

Kolendrę stosuję zwykłą z firmy Prymat. Uprzedzę kolejne pytanie żadnych selerów nie czuję :(

 

Cześć.

No Dori cieszę się że filtracja poszła bez problemów :)

Ja też się cieszę. Filtracja zajęła mi niespełna godzinkę, na początku musiałam bardzo ograniczać przepływ, później przy wysładzaniu sam się ograniczył, ale i tak cały czas w miarę płynnie się filtrowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori podchodzi już profesjonalnie.

Bo dori ma profesjonalne wiadro z dziurami' date=' tak krytykowane na tym i innych forach :( Ale już niedługo mam zamiar uruchomić sprzęt od Darko i filtrować przez oplot. Zobaczymy jak oplot będzie sobie radził :(

 

Dori, a kolendrę to stosujesz jakąś specjalną?

Kolendrę stosuję zwykłą z firmy Prymat. Uprzedzę kolejne pytanie żadnych selerów nie czuję :)

1. Wiadro jest OK jeśli się rozsądnie śrutuje (ja zawsze sprawdzam jak będzie jak jeszcze troszkę podkręcę tą śrubę, więc dla mnie się nie nadaje :)) i jak pamięta się o porządnym podbiciu.

2. uff... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po przyjściu z pracy mam zamiar uwarzyć lekkiego Kolscha. Saszetka z Wyeast 1007 German Ale tak napuchła, że schowałam ją dla bezpieczeństwa w lodówce :tort:

 

WARKA 61

KOLOŃSKIE

 

Zasyp:

3,5kg słód pilzneński

0,6kg słód pszeniczny

0,2kg słód Carapils

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zazdroszczę Ci' date=' wnet setna warka-masz już plany co to będzie?[/quote']

Chyba w wątku Codera chciałeś to napisać... Dori ma niedługo 62gą warkę :tort:

Myślę że coś ok świąt to będzie, czyli już za niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zazdroszczę Ci' date=' wnet setna warka-masz już plany co to będzie?[/quote']

Chyba w wątku Codera chciałeś to napisać... Dori ma niedługo 62gą warkę :tort:

Myślę że coś ok świąt to będzie' date=' czyli już za niedługo.[/quote']

Chyba koło Świąt Bożego Narodzenia 2011 :beer: Ale i tak jestem z siebie dumna, że mając małe dziecko i pracując na pełny etat, uwarzyłam już w tym roku 21 warek, więc nie jest źle :)

 

A wracając do Kolscha:

 

Zacieranie:

40 minut w 64°C

80 minut w 72°C

 

Gotowanie 60 minut

 

Chmielenie:

45g Lubelskiego (granulat T45) na 50 minut

25g Lubelskiego (granulat T45) na 5 minut

 

Teraz się chłodzi :)

 

Niestety nie miałam kamerzysty, więc nie nagrałam nic do spotu :) Może następnym razem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło 20l brzeczki o ekstrakcie około 12Blg. Zadane drożdżami Wyeast 1007 German Ale wprost z saszetki.

Fermentor trafił do pudła ze styropianu, mam zamiar utrzymać temperaturę na poziomie 13-15°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że może z wyjątkiem Stouta, Twoje warzenie w ostatnich miesiącach jest prawie kopią mojego. Te same drożdże, te same piwa. Telepatia jakaś? :)

Kto wie :lol:

A może zaczniesz opisywać swoje piwowarskie przygody na forum, wtedy już telepatia potrzebna nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie popijam sobie "cieniznę" czyli popłuczyny po Rusian Imperial Stout (warka 54) i muszę przyznać, że całkiem przyzwoite piwo z tego wyszło :) Chyba zacznę odzyskiwać cienkusz po mocnych piwach, bo widzę, że warto. Roboty z tym niewiele, a zawsze to 10l piwa więcej :)

 

Jutro planuję uwarzyć lekkiego Alt'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARKA 62

ALT

Zasyp:

2,0kg pilzneński

2,0kg monachijski

0,1kg Carafa I

 

Zacieranie:

30 minut w 64°C

45 minut w 72°C

wsypana Carafa

mash out 76°C

 

Gotowanie 60 minut

Chmielenie:

40g Marynki (szyszki) 60 minut

15g Lubelski (granulat T45) 20 minut

10g Lubelski (granulat T 45) 2 minuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tripel (warka 57) został rozlany do butelek z 150g glukozy. Odfermentował z 19,5°Blg do 5°Blg. Smakuje bardzo dobrze, w zapachu bardzo miła woń estrów owocowych :) Jest więc szansa, że eksperyment z użyciem drożdży Wyeast 3944 Belgian Witbier do tripla zakończy się sukcesem :D ale to będzie można ocenić dopiero za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Kolońskie (warka 61) zostało przelane na cichą, zeszło do 4°Blg . Na burzliwej utrzymywałam temp. około 14-16°C, teraz spróbuję zejść do 10-12°C. Na szczęście temperatura w piwnicy się obniża.

 

Jutro w planach mam kolejnego ALTa, przy okazji wypróbuję sprzęt od Darko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori widzę, że ciężko pracujesz. co kilka dni coś sie dzieje. Juz sie nie mogę doczekać degustacji.

Mała degustacja szykuje nam się już w ten weekend ;) Mam nadzieję, że niebawem uda się też zorganizować jakieś "małe spotkanie u dori", tylko piwa w piwnicy muszą trochę dojrzeć, bo na razie nie ma za bardzo co pić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.