Skocz do zawartości

BroWarmiacy do wspólnego kufla!


prodakt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się z chęcią zapisał do PSPD, nie jest to jakiś problem. Problemem może być moje przyszłe miejsce zamieszkania :( Studia się kończą, trzeba by iść do roboty a w Olsztynie niestety trochę z tym cienko... Nie chce się zapisać a potem zaraz uciekać, tylko o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek - super informacja!

Łukasz - członkiem PSPD możesz być wszędzie, nawet jak nie będziesz uczestniczył w spotkaniach OT to masz inne korzyści (piwowar, zniżki, szkolenia, nietypowe akcje np. 'skosy grodzisza'). Planujesz wyjazd do Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Kamil, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu sprzetu do warzenia piwa. Mam do was pytanie czy jest gdzieś w olsztynie sklep gdzie mógł bym zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne rzeczy? A morze mógłbym wpaś na wspólne warzenie piwa które organizujecie? Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich domowych browarników z Olsztyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imie Kamil, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu sprzetu do warzenia piwa. Mam do was pytanie czy jest gdzieś w olsztynie sklep gdzie mógł bym zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne rzeczy? A morze mógłbym wpaś na wspólne warzenie piwa które organizujecie? Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich domowych browarników z Olsztyna.

 

Cześć.

Niestety, czy z kupieniem wszystkiego może być problem. Możesz spróbować w sklepie z artykułami winiarskimi na Partyzantów (na przeciwko salonu Skody) - ostatnio jak byłem mieli fermentatory zwykłe i z kranikiem, kapslownicę, rurki... co do reszty nie przyglądałem się. Mają spory wybór drożdży suchych, brewkity... Ceny wyższe niż w sklepach internetowych, ale przy zakupie pojedynczych rzeczy może się opłacać.

Co do wspólnego warzenia - obserwuj ten wątek, wpadnij na spotkanie - info na pewno się pojawi.

 

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam mam na imie Kamil, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu sprzetu do warzenia piwa. Mam do was pytanie czy jest gdzieś w olsztynie sklep gdzie mógł bym zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne rzeczy? A morze mógłbym wpaś na wspólne warzenie piwa które organizujecie? Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich domowych browarników z Olsztyna.

 

 

Raczej wątpię, by któryś sklep oferował wszystko na raz, z drugiej strony im bardziej będziesz ze sprzętem kombinować tym więcej kasy zostanie w kieszeni na surowce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kombinować z kupowaniem pojedynczych części zestawu ze sklepów w Olsztynie, bo nie ma tego zbyt dużo (sprawdź ten sklep, o którym pisał Czarny, bo ja sam robię tam zakupy od czasu do czasu, jak mi zabraknie jakichś drobiazgów), ale żeby wszystko tam kupić, to trochę szkoda kasy.

 

Polecam Ci zestaw z =%2F163929%2F164395%2F11261166&sortuj=kod"]Browamatora (sam na tym zaczynałem), ale do tego będzie Ci jeszcze potrzebne =%2F163929%2F164395%2F165992%2F183123&sortuj=kod"]fałszywe dno (bo chyba nie dają teraz tego w zestawie), dokup jakiś =%2F163929%2F164395%2F183249&grupa_rek[6]=&ngrp=&sortuj=kod#183249"]zestaw surowców na pierwsze piwo i zaczynaj od razu od głębokiej wody z zacieraniem (jak masz stracha, to pooglądaj na youtubie filmiki na temat warzenia np. Tomasz Kopyra) - zacieranie jest proste i daje dużo lepsze wyniki i satysfakcję niż jakieś puszki lub brewkity.

 

W razie czego pisz i obserwuj ten wątek, bo najbliższe spotkanie powinno chyba być w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym nie zgadzam - wszystkie warki robię z fałszywym dnem (trochę dziurek sobie dowierciłem wiertarką) i jestem bardzo zadowolony - filtracja przebiega w normalnym tempie i nie mam żadnych kłopotów. Fałszywe dno czy oplot, to raczej kwestia nie do rozstrzygnięcia - i jedna i druga metoda ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Początkującemu chyba nie zadawałbym jeszcze prac ręcznych, jak wykonać oplot (wiem, że to proste), bo coś źle zrobi i może się do browarnictwa zrazić - preferuję gotowe rozwiązania i kombinowanie, gdy nabierze się doświadczenia, poczyta i rozwinie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, używałem wiaderka z dziurkami gdy zacierałem "na lenia" w zaizolowanym fermentatorze i nie narzekałem. Teraz używam filtratora z oplotu i również nie narzekam (ba, wydajność mam wyższą, mimo że się nie specjalnie staram :P ), tyle że ja go zmodyfikowałem usztywniając wewnątrz sprężyną zrobioną z grubego miedzianego drutu (łatwo zgnieść filtrator z oplotu zacierem i też robi się problem). Teraz zapewne zapodam filtrator z rurek miedzianych... jak będzie mi się chciało za to zabrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocławski FDP już za nami. Bardzo fajna impreza jednak Żywieckie Birofilia wymiatają:) Zbieram ekipę na wyjazd. Planuje jechać 19-22.06. Zaklepałem nocleg w SSM w Żywcu. Pokoje już się kończą, trzeba się śpieszyć. KTO CHĘTNY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, a jesteś w stanie zaklepać mi miejsce w schronisku, ale z opcją do końca tygodnia, bo muszę w pracy poukładać trochę? Masz tam jakąś rezerwację, czy indywidualnie robiłeś rezerwację? Aha i jak planujesz jechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwacje robiłem indywidualnie. Zaklepałem pokój 4 osobowy ale pewnie będę jechał z żoną, bratem... . Więc nie wiem czy będę miał miejsce w pokoju. Najlepiej jakby któryś z Was zaklepał jeszcze jeden. Tel. 338612639 SSM. Zawsze można zrezygnować z rezerwacji.

 

Chyba pojadę samochodem.

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba samochodem.

Jest jeszcze opcja pociągiem.

7:12 - 17:18 z przesiadką w BB. ok. 72zł i powrót 9:51 - 20:14 też z przesiadką i ta sama cena.

Edytowane przez Dino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zrobić majowe spotkanie i na nim obgadać sprawy bieżące.

Stara Warszawska ma już taras. Może czas na świeże powietrze?

Mi pasują dwie najbliższe niedziele albo ostatnia sobota maja.

Jakie są Wasze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.