Skocz do zawartości

Komentarze dotyczące słownika


BaronVonZuk

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widzę chyba nie ma sensu kontynuować prac w takiej czy innej formie gdyż wszyscy są na nie.

Ja bym powiedział, ze nie ma sensu kontynuować prac w takiej formie. Natomiast pomysł sam w sobie jest ciekawy. Koncepcja bardziej otwarta, w stylu wiki, pozwoliłaby się włączyć w to większej liczbie ludzi. To też by była jakaś wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę chyba nie ma sensu kontynuować prac w takiej czy innej formie gdyż wszyscy są na nie.

Ja bym powiedział' date=' ze nie ma sensu kontynuować prac w [b']takiej[/b] formie. Natomiast pomysł sam w sobie jest ciekawy. Koncepcja bardziej otwarta, w stylu wiki, pozwoliłaby się włączyć w to większej liczbie ludzi. To też by była jakaś wartość.

IMHO wiki to jedyna sensowna opcja, oczywiście moderowane przez osoby, które podjęły się opieki nad słownikiem. Ogólnie wiki mogłoby mieć szersze zastosowanie, np. można by też tam umieszczać how-to czy poradniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkich komentarzy skłaniam się do dwóch opcji, albo opcja Frankkka czyli czysto techniczno-praktyczny słownik,albo wiki kopyra. Mam nadzieje,że wkrótce uda się wszystko zmienić i wstawić.

Wikipedia ma dość szerokie zastosowanie, i skłaniam się na razie ku temu. Pobawię się dwa trzy dni, oddam wersję testową do oceny i podyskutujemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że bardziej celowym byłoby zebranie i pogrupowanie konkretnych artykułów nt. piwowarstwa. Coś a'la dział na browar.biz, ale tam niewiele się dzieje. Taki dział byłby bardziej przydatny no i przyszłościowy :) Jeśli będzie potrzeba, to mogę pomóc.

Nie ma się co obrażać na to, że większości Wasz pomysł się nie podoba :)

Edytowane przez darko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć mówię zawsze za siebie, to w tym przypadku mogę rzec, że na pewno nikt się nie obraża :)

Chodzi przecież o to, aby wybrać najlepszą koncepcję i rozwiązanie. Powiem więcej - fajnie, że wiele osób zabrało głos. Wiem w którym kierunku powinniśmy działać.

 

Tak więc, jak to już kiedyś powiedział Gospodarz Domu Stanisław Anioł "Proszę państwa! Otóż, chóru nie będzie, będzie balet" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jak to już kiedyś powiedział Gospodarz Domu Stanisław Anioł "Proszę państwa! Otóż, chóru nie będzie, będzie balet" :)

Wychodząc naprzeciw wierności naszemu dziedzictwu narodowemu zwrócę tylko uwagę, że słowa towarzysza Anioła brzmiały Nie będzie kabaretu, będzie chór. No! :)

 

Ad rem zaś, to cieszę się, że spodobał się pomysł wiki. Jak już pisałem sam się w tym zbytnio nie wyznaję, ale myślę, że jest to najbardziej przyszłościowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ostatnia ze sprawców zamieszania oświadczam, że obrażona nie jestem :)

Uważam tak jak Darko, że celowym byłoby stworzenie bazy artykułów o piwowarstwie. Na początek dobrze byłoby stworzyć listę artykułów do przygotowania, a później znaleźć chętnych którzy by się tym zajęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę sobie i czytam i w końcu napiszę, może nie do końca w temacie słownika, ale jeszcze raz o tym co najbardziej mnie gryzie. Chcę napisać coś na kształt kompendium wiedzy piwowarskiej dla osób pragnących zacząć warzyć. Jeśli ktoś już zrobił pierwsze kroki w tej dziedzinie to na 95% z rozwojem własnej kariery piwowarskiej sobie poradzi czytając forum, artykuły itp. Chodzi mi o to żeby ktoś kto usłyszał że można warzyć piwo w domu po przeczytaniu artykułu stwierdzi że "chcę spróbować" i nie martwić się jak to się dzieje że np. piwo w butelce będzie nagazowane, co dla mnie było muszę przyznać zagadką przed przeczytaniem wielu postów. Celem jaki sobie stawiam jest szerzenie piwowarstwa domowego (zaraza musi się rozszerzać :) ) , a nie przekazywanie kompletnie fachowych informacji ludziom nie mających o nich pojęcia. Sam jestem kompletnym amatorem i mało doświadczonym piwowarem. Chcę Chcę Chcę by jak największą ilość ludzi zmotywować do ruszenia dupy i sprawdzenia się w robieniu sobie dobrze, czyli piwa. Próbkę tego co sobie wyobrażam o "kompendium" napisałem http://www.piwo.org/forum/p6459-17-09-2008-22-23-40.html#p6459 , a chciałbym żeby okrasić artykuł fotkami, filmikami ( a przynajmniej linkami) maksymalnie przybliżającymi krok po kroku to co należy wykonać by napić się własnego nektaru bogów :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.