Skocz do zawartości

Refraktometr za trochę mniej niż 100pln


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po zakończonej procedurze reklamacyjnej na aliexpress.

W skrócie - przyszedł mi wadliwy egzemplarz, jak się okazało, cała partia modeli RHB18-ATC jest/była walnięta, przynajmniej u sprzedawcy, u którego kupowałem [edit: tylko modele z podziałką 0,1brix - te z podziałką 0,2 są OK]. Model RHB32-ATC, czyli taki, jaki większość piwowarów zamawia, jest OK. Wbrew poradom nie otwierałem od razu sporu (open dispute), tylko dogadałem się ze sprzedawcą. Ten okazał się na tyle uczciwy (i być może wdzięczny, że załatwiamy reklamację między sobą), że nie dość, że oddał mi całą kwotę, to jeszcze pokrył koszty przesyłki (24zł, chociaż można było wysłać za 12) i do tego prowizję paypala (!).

Jestem do tego stopnia zadowolony z takiego obrotu sprawy, że wolę poczekać, aż rozwiążą problem z wadliwymi refraktometami i kupię od tego pana jeszcze raz.

Więc z całą odpowiedzialnością mogę polecić sprzedawcę Josie wu

 

Kamil

Edytowane przez harcerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem po zakończonej procedurze reklamacyjnej na aliexpress.

W skrócie - przyszedł mi wadliwy egzemplarz, jak się okazało, cała partia modeli RHB18-ATC jest/była walnięta, przynajmniej u sprzedawcy, u którego kupowałem [edit: tylko modele z podziałką 0,1brix - te z podziałką 0,2 są OK]. Model RHB32-ATC, czyli taki, jaki większość piwowarów zamawia, jest OK. Wbrew poradom nie otwierałem od razu sporu (open dispute), tylko dogadałem się ze sprzedawcą. Ten okazał się na tyle uczciwy (i być może wdzięczny, że załatwiamy reklamację między sobą), że nie dość, że oddał mi całą kwotę, to jeszcze pokrył koszty przesyłki (24zł, chociaż można było wysłać za 12) i do tego prowizję paypala (!).

Jestem do tego stopnia zadowolony z takiego obrotu sprawy, że wolę poczekać, aż rozwiążą problem z wadliwymi refraktometami i kupię od tego pana jeszcze raz.

Więc z całą odpowiedzialnością mogę polecić sprzedawcę Josie wu

 

Kamil

Hmmm... Bardzo szybko go dostałeś. Mój został wysłany 18 stycznia i do teraz go nie mam. Według numeru listu przewozowego nadal jest w Shanghai'u od 23 stycznia... Też miałeś takie problemy ze śledzeniem? Mam nadzieję, że zamówiłem dobry model...

http://www.aliexpres.../314275857.html

Edytowane przez dr Humulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam w pracy refraktometru do kontroli temperatury krystalizacji glikolu. Wizualnie sprzęt wygląda identycznie jak refraktometry powyżej.

 

Czy ktoś może orientuje się czy mogę go użyć do pomiaru Brix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może orientuje się czy mogę go użyć do pomiaru Brix?

 

Jak chcesz go użyć do pomiaru Brix, jak to urządzenie jest zupełnie inaczej wyskalowane, jedyne podobieństwo to podobieństwo wizualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Bardzo szybko go dostałeś. Mój został wysłany 18 stycznia i do teraz go nie mam. Według numeru listu przewozowego nadal jest w Shanghai'u od 23 stycznia... Też miałeś takie problemy ze śledzeniem? Mam nadzieję, że zamówiłem dobry model...

 

http://www.aliexpres.../314275857.html

Daj znać jak dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Bardzo szybko go dostałeś. Mój został wysłany 18 stycznia i do teraz go nie mam. Według numeru listu przewozowego nadal jest w Shanghai'u od 23 stycznia... Też miałeś takie problemy ze śledzeniem? Mam nadzieję, że zamówiłem dobry model...

No faktycznie trochę długo - proponuję napisać do sprzedawcy, żeby wyjaśnił sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dopytać, czy temp. brzeczki ma wpływ na wynik (tak jak to się ma w balingometrze) czy na tym właśnie polega ten luksus, że może być 80C a może też być 8C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest! Dziś odebrałem z poczty zabawkę, woda kranówa 0Brix, mirinda 12.8Brix a na opakowce 12.9g cukru :/ granica błędu?

Mam takie pytanie, jak dostarczono przesyłkę pocztą czy kurierem ?

Pytam bo kupiłem refraktometr na tej samej aukcji 26 stycznia i do dzisiaj nic do mnie nie dotarło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież napisał "odebrałem z poczty" ;)

 

Takie przesyłki z Chin dostarczane są pocztą, o ile nie dopłacisz do kuriera (co najczęściej mija się z celem, bo podwaja koszt).

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież napisał "odebrałem z poczty" ;)

 

Takie przesyłki z Chin dostarczane są pocztą, o ile nie dopłacisz do kuriera (co najczęściej mija się z celem, bo podwaja koszt).

Dziękuję za zwrócenie uwagi, nie wiem jak ja tego posta przeczytałem(permanentny brak czasu i zapierdziel w robocie) :roll: No to czekam na listonosza, lub awizo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ze wszystkich zdejmuję się fiolę ze szkiełka czy niektóre mają niebieską szybkę? Zamówiłem 20.02 i dziś doszedł. Skale widać dość wyraźnie, ale gdzieś czytałem że to niebieskie to folia i można ściągnąć. Mam taki: http://www.aliexpress.com/snapshot/6025385713.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, którzy wiedzą trochę więcej o aliexpress.com . Z racji tego, że minęły prawie 2 miesiące a ja nadal nie otrzymałem zamawianego refraktometru chciałbym wycofać pieniądze. Gdzieś wyczytałem, że na aliexpress.com jest specyficzny system ochrony kupujących, który zwraca pełną kwotę jeśli płaciło się przez serwis aliexpress.com, prawda to ? Pisałem już dwukrotnie do sprzedawcy i zbywa mnie za każdym razem prośbę o to, bym jeszcze zaczekał. Nie chcę żeby prawo do zwrotu pieniędzy z tytułu nieotrzymanego towaru mi wygasło. Co polecicie abym zrobił w tym przypadku?

 

P.S. Jeśli ktoś na terenie kraju ma zbędny refraktometr w rozsądnej cenie to jestem chętny aby go zakupić.

 

Edit. Nie rozumiem też dlaczego okres jakiejś ochrony zakupu całkiem niedawno kończył się za kilka dni, a teraz tych dni jest 28.

Edytowane przez dr Humulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, którzy wiedzą trochę więcej o aliexpress.com . Z racji tego, że minęły prawie 2 miesiące a ja nadal nie otrzymałem zamawianego refraktometru chciałbym wycofać pieniądze. Gdzieś wyczytałem, że na aliexpress.com jest specyficzny system ochrony kupujących, który zwraca pełną kwotę jeśli płaciło się przez serwis aliexpress.com, prawda to ? Pisałem już dwukrotnie do sprzedawcy i zbywa mnie za każdym razem prośbę o to, bym jeszcze zaczekał. Nie chcę żeby prawo do zwrotu pieniędzy z tytułu nieotrzymanego towaru mi wygasło. Co polecicie abym zrobił w tym przypadku?

 

P.S. Jeśli ktoś na terenie kraju ma zbędny refraktometr w rozsądnej cenie to jestem chętny aby go zakupić.

 

W szczegółach zamówienia (My AliExpress > Order List > Order Detail) masz przycisk "Open dispute". Zdaje się (nie korzystałem z tego), że musisz tam opisać co i jak - więc podstawy angielskiego wymagane.

 

Edit. Nie rozumiem też dlaczego okres jakiejś ochrony zakupu całkiem niedawno kończył się za kilka dni, a teraz tych dni jest 28.

Najprawdopodobniej sprzedawca z własnej inicjatywy (normalnie to ty występujesz z taką inicjatywą) przedłużył okres dostawy. Może to świadczyć o tym, że wierzy, że towar jeszcze dotrze. Czy sprawdzałeś status na stronie do śledzenia przesyłek?

Edytowane przez harcerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.