Skocz do zawartości

Niezależny browar domowy "Pod Baranem"


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Warka #55 Ni to Belg ni to Niemiec.

 

Nazwa warki wzięła się z niepewności co do gatunku drożdży :)

 

Zasyp:

5000 g - pilzneński

500 g - monachiujski

1000 g - cukier biały, karmelizowany z dodatkiem soku z jednej cytryny.

 

Zacieranie:

54°C - 10'

64°C - 40'

72°C - 40'

78°C - wysładzanie do obietości ok. 25 l

 

Chmielenie (60)':

0' - 20 g marynka szyszka

55' - 10g marynka szyszka

 

Gorąca brzeczka zlana o fermentatora i przywieziona do domu, chłodziła się całą noc w bagażniku samochodu.

Dziś rano zadana gęstwą z warki #53

W fermentatorze jest 17,5l brzeczki o gęstości 17°Blg, w garnku na kuchni mam jeszcze 3,5l które właśnie odparowywuję o 1 l i dodam o reszty brzeczki.

...taaaaaa... ten drugi słód nad wyraz intrygujący z nazwy, no i ta technologia lotnego (jezdnego?) schładzania!...:) znów "na bieloka"... Grzesiu! mimo twojego wieku i oporów - jestes moim piwowarskim GURU! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :(

Truskawkowy eksperyment zlany na cichą - słodkie jak diabli chyba doleje 0,5 l wody, bo nawet stara nie będzie chciała pić.

No na starość drzew się nie przesadza, a one i tak nie piją nic innego jak woda. *

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :(

Po ostatnie warce na za namową Wiktora odlałem 200 ml brzeczki i dodałem o niej trzy kapsułki środka Lacidofil. Przed trzy dni zero efektu, w końcu zamieszałem tam rurka która ostatnio spuszczałem brzeczkę (i zapomniałem popłukać), dziś w kubeczku piana i fermentuje .... może i jest lekko kwaśnawe, poczekam co z tego wyniknie...

O co chodzi z tym Lacidofilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.