Skocz do zawartości

Rudzki Browar Domowy "PIERON" 2007


Rekomendowane odpowiedzi

Warka CXXXIX - Miodowe 17°Blg

z dnia 16 czerwiec 2009

Piwo bulka i bulka. Drożdze mają fajną pianę. :D

Foto:

Typowa piana dla US-05, nawet po zakończeniu fermentacji. Ale 17blg to jedna saszetka będzie przerabiać pewno z 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa piana dla US-05, nawet po zakończeniu fermentacji. Ale 17blg to jedna saszetka będzie przerabiać pewno z 2 tygodnie

A niech robi i miesiąc, w końcu nic innego nie mają do roboty. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka CXXXIV - Stout 4 ziarna 14,4°Blg

 

Dziś rozlałem do 34 butelek pół litrowych, dwóch petów 1,5l oraz 1 kega 5l z dodatkiem 1,5l rezerwy.

Zeszło na 4,5°Blg i będzie miało 5,6% alkh.

Smak rzeczywiście ciekawy, waniliowy. Jestem efektem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka CXXXVI - EKSTRA Stout 13,3°Blg

 

Również dziś rozlałem do 32 butelek pół litrowych, dwóch petów 1,5l oraz 1 kega 5l z dodatkiem 1,5l rezerwy.

Zeszło na 5,5°Blg i będzie miało 4,4% alkh. Piwo jest fajnie czarne i ma swoisty charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Warka CXXXIX - Miodowe 17°Blg

z dnia 16 czerwiec 2009

 

Dziś rozlałem z dodatkiem 0,5l rezerwy oraz 1/2 miodu sztucznego 250ml (czyli ok. 130ml).

Pokazało 1,5°Blg i 8,9% alkh.:rolleyes: Rozlałem do 2 butelek 2l oraz 42 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Budowa Browaru

 

Jako, że prace praktycznie się kończą a mam mały problem chciałbym zapytać się co i jak.

Otóż jak na foto nam keg zacierny: na dole wypływ i zawór, powyżej jest sito (blacha perforowana), grzałeczki oraz mieszadło.

Mieszadło przerobione-mam nadzieję że zda egzamin.

Mam problem z samą kegą, otóż jeden gość upalił mi otwór i w środku zakopcone ale i jak by się metal skopcił. Czy po umyciu może pełnić jako keg zacierny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa Browaru

 

No dziś budowa browaru na ukończeniu.

Kadź zacierno-filtracyjna zrobiona oraz po próbach ze sterownikiem i grzałkami. Wydawało mi się że coś grzałeczki słabo grzeją (bardzo powoli) ale mogło mi się wydawać, bo zimno na dworze. :D

Kadż warzelna gotowa do użycia.

Jutro kończę tanki wraz z pokrywkami (tylko wyczyścić i wkręcić zawory).

 

Słody ześrutowane na pierwszą wareczkę. Jeszcze doba, ale nie potrafię się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadź zacierno-filtracyjna zrobiona oraz po próbach ze sterownikiem i grzałkami. Wydawało mi się że coś grzałeczki słabo grzeją (bardzo powoli) ale mogło mi się wydawać, bo zimno na dworze. :D

Będziesz warzył na dworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa Browaru

 

No dziś budowa browaru na ukończeniu.

Kadź zacierno-filtracyjna zrobiona oraz po próbach ze sterownikiem i grzałkami. Wydawało mi się że coś grzałeczki słabo grzeją (bardzo powoli) ale mogło mi się wydawać, bo zimno na dworze. :D

Kadż warzelna gotowa do użycia.

Jutro kończę tanki wraz z pokrywkami (tylko wyczyścić i wkręcić zawory).

 

Słody ześrutowane na pierwszą wareczkę. Jeszcze doba, ale nie potrafię się doczekać.

Zrobiłbym na Twoim miejscu demontowalną izolację jak w przypadku mojego fermentora , obojętnie gdzie będziesz warzył to i tak szkoda grzać powietrze a nie zacier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym na Twoim miejscu demontowalną izolację jak w przypadku mojego fermentora , obojętnie gdzie będziesz warzył to i tak szkoda grzać powietrze a nie zacier.

Izolacja koniecznie!! Łatwo ją zrobisz, bo nie grzejesz płomieniem tylko grzałkami wewnątrz. Kup piankę taką jak Jejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym na Twoim miejscu demontowalną izolację jak w przypadku mojego fermentora , obojętnie gdzie będziesz warzył to i tak szkoda grzać powietrze a nie zacier.

Ha widzisz, byłem w Castoramie i prócz wełny na rolki nic nie polecili-dziś już szukam pianki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

Ale bzdury piszą w tej ofercie: ponad 10x lepszy opór cieplny niż wełny mineralnej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, wczoraj pierwsze piwo w nowym browarze.

 

Warka CXL - "Przygodówka"

z dnia 17 grudzień 2009

 

Składniki:

- pilzeński 7 kg

- karmel jasny 1 kg

- wiedeński 0,24 kg

- chmiel Marynka granulat 100 g

- chmiel Lubelski granulat 50 g

 

Wpierw odpalilem sterownik i grzałki na 100% (2*2000W) dołożyłem jeszcze zanurzeniową 2000W i za chwilę sypałem słód do 52°C.

Jako, że w chacie zimno po dodaniu słodu zeszło na 43°C i jak już słód był to spokojnie na sterowniku do góry.

Od razu na 62°C i 15', później gdy doszło na 63°C awaria pomiaru termometru ( coś nieszczelny) więc poszedłem na ręczne-grzałki i pomiar zwykłym termometrem). Gdy wyłączyłem podgrzało na 84°C (wpierw może było z 10' na 72 ale spadło do 70°C więc chcałem podgrzać. No to filtracja :D

Tu ładnie spadło 10l i leciało już klarowne (gdy skończyłem grzać wodę do zacierania grzałem zanurzeniową do 80°C na wysładzanie).

Od razu palnik i gdy już z 15l się gotowało wsypałem całą Marynkę. Na ostatnie 15' dałem Lubelskiego, po czym przez chłodnicę przeleciało.

Muszę nabrać wprawy do tej pompki i chłodnicy, bo zeszło na 40°C w kegu do fermentacji.

 

Filtrator mam z blachy preforowanej z dziurkami 1mm- po wyciągnięciu młutna na dnie sama mąka-aż się zdziwiłem. Zobaczę jak będzie następnym razem, bo za dużo tego.

Na dodatek zabawa z tą pompką i chłodnicą chyba nie na moje siły-tyle zabawy :D

 

Chciałem dodać (dodam może dziś wieczorem lub jutro z rana) drożdze S-23 ale brak więc dam chyba 2278 Czcech Pils, bo saszetka napuchła, ale nie wiem czy startną -wyszło coś ok 45l-na oko (chop umar) i 11°Blg (pomiar z resztek co ostały na dole po przepompowaniu).

Dodam że keg do warzenia super sprawa, rónież do zacierania.

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.