Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiliśmy z bratem małe wędzonko. Szynka ' date=' baleron , schab , boczek , kiełbasa cienka , kiełbasa gruba , frankfurterki.[/quote']

Ależ smakowicie to wygląda... ;) Mniam!

Może będziesz w Żywcu? ;)

 

Edit: o! i jak ciekawie wykorzystane skrzynki po piwie. ;)

Stasiek, skrzynki do wędzonek jak najbardziej potrzebne i bardzo praktyczne, też tak ich używam. Dodam tylko że mam przynajmniej pełne wiadomym trunkiem, wtedy jeszcze lepiej to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
No tak myślałem.

Jadłem kiedyś chleb pieczony na ognisku z podkładów kolejowych. Niezapomniane wrażenia...

Ciesz się, że żyjesz. Podkłady nasyca się w celu konserwacji m.in. fenolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :|

 

Czy komora wędzarnicza mogłaby być zrobiona ze sklejki? Mam jakiś arkusz grubości 2 cm i pewnie dałbym radę z tego coś wyciąć.

Oczywiście że możesz. Mam wędzarnię z płyty OSB i do wędzonek nie przechodzą żadne zapachy. Pierwsze wędzenie zrób bez mięsa żeby ściany wędzarni się owędziły i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :|

 

Czy komora wędzarnicza mogłaby być zrobiona ze sklejki? Mam jakiś arkusz grubości 2 cm i pewnie dałbym radę z tego coś wyciąć.

Oczywiście że możesz. Mam wędzarnię z płyty OSB i do wędzonek nie przechodzą żadne zapachy. Pierwsze wędzenie zrób bez mięsa żeby ściany wędzarni się owędziły i tyle.

Zrób jak radzi BIELOK.

Po okopceniu ścian jest bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Czy komora wędzarnicza mogłaby być zrobiona ze sklejki? Mam jakiś arkusz grubości 2 cm i pewnie dałbym radę z tego coś wyciąć.

Oczywiście że możesz. Mam wędzarnię z płyty OSB i do wędzonek nie przechodzą żadne zapachy. Pierwsze wędzenie zrób bez mięsa żeby ściany wędzarni się owędziły i tyle.

Wędziłem w wędzarni z płyt OSB bez wstępnego obwędzania i nie poczułem żadnych nieprawidłowości. Rób wędzarnię i zadymiaj, bo coraz chłodniej się robi i zamiast piwa będziesz potrzebował destylatów do nadzorowania wędzonek. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :beer:]

 

To trzeba uciułać na dymogenerator i grilla elektrycznego jako dodatkowe grzanie... Skrzynię dam radę zrobić 40x40x60. Tyle, że będę musiał dokupić płytę na górę i dno.

Tomek przeglądnij ten watek na forum u Banitów o budowie dymogenaratora: http://www.banici.eu/forum/viewtopic.php?f=14&t=473&start=20

Jeśli chcesz grzałki z piekarnika do ogrzewania wędzarni to daj namiar wyśle Ci. Znalazłem kiedyś na śmietniku piekarnik do zabudowy z sprawnymi wszystkim grzałki to zdemontowałem i leżą nieużywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielok, muszę powiedzieć, że konstrukcja z profilu zamkniętego też jest godna uwagi. Hmm nawet znalazłbym profil, ale o przekroju 3x3. Może zacznę od tego z racji redukcji kosztów. Pytanie tylko czy można to bezpiecznie to zostawić w garażu czy raczej wyprowadzać na spacer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wreszcie zacząłem budowę. Na początek komora ze sklejki o wymiarach wewnętrznych 40x40x60 cm. Do zrobienia została mi górna ściana lub jak kto woli pokrywa, w niej zamontuję szyber i za pomocą spiro wyprowadzę z garażu. Drzwi będą zdejmowane w całości, przykręcane na 4 motylki. Cały czas zastanawiam się nad dnem, w którym ma być grzałka. chyba osadzę ją w blaszce do pieczenia i tę przykręcę do krawędzi ścian. Oczywiście pamiętam o zamykanym dolocie powietrza od dołu.

Zdjęcia dam jak skręcę całość.

 

Dymogenerator będzie z profilu 5x5 cm.

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.