Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wczoraj wędzona szynkowa wygląda tak:

 

Następnym razem muszę jednak pokroić mięsko ręcznie bo na moim szarpaku w maszynce nr 5 mięso wychodzi za bardzo zmielone a w szynkowej powinno być widać kawałki mięska.

Ja w takich wyrobach kroję jednach ręcznie. Wielkość kawałków uzależniam od wielkości osłonki. W Twoim przypadku po przekrojeniu nie widać dużych kawałków, tej struktury. Ale co najważniejsze - może troszeczkę gorzej wygląda, ale jednakowo dobrze smakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie szynki obwiązane, powędrowały za kominek do obsuszenia. Jutro wędzenie. Zastanawiam się tylko czy suszenie bez dymu to dobry pomysł.

Jak Ci dobrze obeschną przed wędzeniem to możesz od razu wędzić. Jeżeli nie to lepiej trochę osuszyć bez dymu. Chyba nie chcesz mieć okopconych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze suszę, czyli dzień wcześniej wieszam w przewiewnym miejscu.

Zacząłem kurs masarski u mojego brata ;) Odbyła się pierwsza lekcja obróbki mięcha, czyli szyneczka do rozbiórki. Tym razem tylko obserwowałem, ale następną sztukę mięcha będę sam rozbierał. Kawałek kupiony w Selgrosie po chyba 9zł netto. Mięsko na szyneczki i kiełbasę już się pekluje, a został do zrobienia jeszcze smalec i wywar z kości do kiełbasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jutro wędzenie pełną parą. 17 szynek, 6 baleronów, 6 polędwic, 4 boczki i 10 kg kiełbasy. Niestety wędzarnia będzie dymić cały dzień ( niestety nie umiem nadal odmówić znajomym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wędzarnia będzie dymić cały dzień ( niestety nie umiem nadal odmówić znajomym )

Ja pewnie podymię 6 godzin. Kurcze... Jak tak patrzę na moją beczkę to zaczynam, się zastanawiać jak ją przerobić by była wygodniejsza w obsłudze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jak tak patrzę na moją beczkę to zaczynam, się zastanawiać jak ją przerobić by była wygodniejsza w obsłudze...

Przede wszystkim prostokątna komora wędzarnicza jest wygodniejsza. A drewniana lepiej trzymie temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim prostokątna komora wędzarnicza jest wygodniejsza. A drewniana lepiej trzymie temperaturę.

Wiem. Niestety mieszkam w małym bloku i budowa stałej wędzarni odpada. Myślę nad czymś typu lokomotywa lub grillowędzarnia. Wiem, że to żadna rewelacja, ale niczego rozsądniejszego chyba nie wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Tomek , masz łep i ch** to kombinuj :beer:

Prostokątna wędzarnia wędzarnia drewniana może być składana. Będzie zajmować w piwnicy (gdziekolwiek) mniej miejsca niż okrągła beczka.

 

 

 

P.S. A tory masz pod blokiem żeby lokomotywą zajeżdżać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dzisiaj zrobiliśmy z bratem małe wędzonko. Szynka , baleron , schab , boczek , kiełbasa cienka , kiełbasa gruba , frankfurterki.

Ależ smakowicie to wygląda... :okey: Mniam!

Może będziesz w Żywcu? :)

 

Edit: o! i jak ciekawie wykorzystane skrzynki po piwie. :)

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiliśmy z bratem małe wędzonko. Szynka ' date=' baleron , schab , boczek , kiełbasa cienka , kiełbasa gruba , frankfurterki.[/quote']

Ależ smakowicie to wygląda... :okey: Mniam!

Może będziesz w Żywcu? :)

 

Edit: o! i jak ciekawie wykorzystane skrzynki po piwie. :)

Niestety w do Żywca się nie wybieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.