Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Grzesiu gdyby się nie sprawdzała ( siatka wędliniarska ) to byśmy w niej nie suszyli pysznego schabiku. A jeśli chodzi o muchy to sprawę załatwia kawałek płótna i dwa kawałki sznurka.

 

goroncopazdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Potrzebuję porady :/

 

Robiłem już dwa razy suszoną wędlinkę (małe kawałki, raz w kolendrze i raz w pieprzu) - wyszły super.

 

Tym razem kupiłem większy kawałek schabu , zabrałem się za pracę i:

- zastosowałem peklosól a nie zwykłą sól

- nie miałem jednak kolendry i zostawiłem od wczoraj w samej soli i czosnku.

 

Mięsko podpłynęło wodą - nie wiem czy przez brak obtoczenia w kolendrze czy przez peklosól - odlać wodę, czy zasypać to kolendrą i obtoczyć.

Czy z racji, że zastosowałem peklosól będzie to dobra wędlinka?

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Wodę odlać. Peklosól nie na tu zastosowania bo mieso nie jest obrabiane termicznie więc i tak będzie czerwone. Jeśli Ci przyprawy odpadły możesz spokojnie obtoczyć w przyprawach na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablo zrób dokładnie jak tu piszą : http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=560. Pozd

Zrobiłem tak dwa razy - wyszło super. Ale teraz wszystko szło pod górkę...

 

Mam mięso umyć i na nowo otoczyś w soli czosnku i kolendrze, czy mogę zostawić peklosól + czosnek i tylko obtoczyć w kolendrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

 

Cienka wieprzowa i parówkowa gruba:

 

Zdj%EAcie0036.jpg

 

O ile parowkowa przy kontrolnym parzeniu przed wędzeniem wydawała się ok, to po wędzeniu i parzeniu wydaje się być za słona. Skosztuję jeszcze po schłodzeniu.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była zabawa z mięsem. Kabanosy gotowe do wędzenia. Jutro wędzenie 5 kg kabanosów i szyneczki

 

P.S To mój setny post więc jest co świętować, muszę otworzyć z tej okazji jakieś piwko !!! :D

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za, a czas się znajdzie. Ja np. wczoraj robiłam piwko i skończyłam o 2 w nocy a dzisiaj od rana mięcho na kabanosy ale za to jutro odpoczywam przy wędzeniu z piwkiem w ręku. Jak ja to lubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja wczoraj wędzona szynkowa wygląda tak:

 

Następnym razem muszę jednak pokroić mięsko ręcznie bo na moim szarpaku w maszynce nr 5 mięso wychodzi za bardzo zmielone a w szynkowej powinno być widać kawałki mięska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.