Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

tak masz rację, kiełbacha miała blady środek. To błąd w sztuce :okey:

z kiełbasami jeszcze walczę ale już coraz bliżej wprawy tak jak przy szyneczkach.

ostatnio walę farsz do osłonek białkowych i robię żywieckie podsuszane krakowskie i kiełbachy dojrzewające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agrest

 

nie jadasz mięska ?

Już jakieś parę latek. Chociaż nie wszystko bo np. ryby i inne morskie owoszczi i owszem. Najbardziej cierpi teść. Ni cholery nie umie gotować a jest myśliwym. Nie poje :tort: Ale za to zdrowszy jest. :beer:

 

Pazdrawlaju :beer:

Edytowane przez agrest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to jak kawałka świni nie zjem dziennie to chory jestem :okey:

Cazyli jak normalny człowiek.

bnp- muszę Ci coś dodać- Czy przed wędzeniem osuszasz wędliny. To okopcenie wg mnie wynika ze złego osuszenia.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za troskę :lol:

 

kiełbachy wiszą dobę po nadzianiu a szyny kilka godzin.

tak jak pisałem efekt brązu (jak piszesz okopcenia) to zasługa sposobu wędzenia, mogę mieć blade tak jak u Ciebie czy Marzeny ale także sterując paleniskiem mogę uzyskać piękny wiśniowy kolorek. I tak robię. Tak mi smakuje.

jak chcesz to dla Ciebie następnym razem uwędzę 1 szyneczkę na blado :okey:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to jak kawałka świni nie zjem dziennie to chory jestem :okey:

Tyż kiedyś na to chorowałem ;) No ale ponieważ jestem weteranem różnych diet więc i bezmięsnej musiałem spróbować. Czuję się na niej najlepiej więc przy niej zostałem.

 

Bnp - kiełbaska faktycznie wychodzi Ci zacna. Aż czuć jej zapach ... fuj co ja gadam ;)

 

Zdrówka :lol:

Edytowane przez agrest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bnp - nie musisz się wysilać. Ja moje szyneczki wędzę na blado, ale są uwędzone i to jest najważniejsze. Po miesiącu w lodówce są jeszcze jadalne.

Paleniskiem się steruje jak masz uwędzić na zimno czy gorąco. Masz podpiec czy nie. Wg mnie żle osuszasz wędliny przed wędzeniem i dlatego są okopcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wena

 

No jasne, każdy robi jak lubi. Ty lubisz blade a ja, jak to nazywasz okopcone.

Widać do kolegi nie dociera, że mogę bez problemu uzyskać blady kolor tak jak u Ciebie.

Paleniskiem się steruje w zależności od pożądanego efektu końcowego. Kolega zna tylko 2 możliwości.

ja u siebie mam jeszcze możliwość sterowania natężeniem dymu prócz temperatury.

Ale co ja będę tłumaczył jak kolega wie lepiej o mych wyrobach i sposobie wędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwlaszcza ten przepis: http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=560 :

Robiłem już dwukrotnie' date=' za każdym razem nie dotrwała do końca trzeciego etapu :([/quote']

Mam jeszcze jedno pytanie, właśnie o ten trzeci etap: czy do lodówki włożyć razem z pończochą czy wyjąć?

Zrobiłem z połowy schabu (jakieś 60-70dkg) bo się trochę bałem, że coś się nie uda. W tej chwili już 3ci dzień wisi w pończosze w kuchni. Trochę się mały zrobił... :( Już się nie mogę doczekać... :)

I jeszcze jedno: ten sznurek którym owinąłem schab zrobił się teraz dość luźny. Czy powinienem go ściągnąć mocniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STASIEK kurczenie się to efekt suszenia. Niestety tej wędlinki jest coraz mniej. Ale jak jej ubywa to walory smakowe są coraz bardziej uwydatnione. Po suszeniu w przewiewnym miejscu całość razem z pończochą włóż do lodówki. Na sam koniec zdejmuje się pończochę. oczywiście jeżeli powstrzymasz łakomstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po suszeniu w przewiewnym miejscu całość razem z pończochą włóż do lodówki. Na sam koniec zdejmuje się pończochę. oczywiście jeżeli powstrzymasz łakomstwo.

Dzięki. Tak przypuszczałem że z pończochą, bo bez to by chyba za szybko obsechł.

Mam nadzieję, że powstrzymam łakomstwo, ale głowy za to nie dam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

W różnych postach podawane jest, aby użyć do w/w schabu podkolanówkę, lub pończochę, a to dwa różne materiały, co jest najlepsze?

Widać że nie obyty w damskich ciuchach. Damska podkolanówka jest z tego samego materiału co pończocha :) Podkolanówka lepsza bo nie trzeba jej ciąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych postach podawane jest, aby użyć do w/w schabu podkolanówkę, lub pończochę, a to dwa różne materiały, co jest najlepsze?

Dla mnie osobiście to wszystko jedno czego użyję. Teraz i podkolanówki i pończochy są z lycrą i mikrofibrą itd. Ja kupuję do schabu najtańsze. Podkolanówka jest dobra na mniejsze kawałki schabu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W różnych postach podawane jest' date=' aby użyć do w/w schabu podkolanówkę, lub pończochę, a to dwa różne materiały, co jest najlepsze?[/quote']

Dla mnie osobiście to wszystko jedno czego użyję. Teraz i podkolanówki i pończochy są z lycrą i mikrofibrą itd. Ja kupuję do schabu najtańsze. Podkolanówka jest dobra na mniejsze kawałki schabu.

GABI czy nie lepiej używać takich dobrze przechodzonych rajstop. Będzie lepszy aromat. :);):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem dzika, szkoda mięska na kiełbasę więc rozebrałem i po porcjowałem dzikusa i w zamrażarkę.

Podzieliłem mięsko na: kawałki-kotleciki, gulasz, schabik,polędwica, żeberka. Kości będą do zup i bigosu.

właśnie się zajadam świeżonką z dzika a do tego ćwikła z chrzanem + czerwone winko i śliwowica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.