Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Oj zeszło mi zeszło z tą moja pierwszą samodzielną warką ze słodów. o 1:15 dopiero skończyłem .....

Co to jest... Ostatnio warzyłem 50 litrów. Zacząłem ok. 18, chłodzenie teoretycznie skończyłem ok. północy, gdy znalazłem muchę na powierzchni. Kolejne gotowanie i studzenie w dwóch fermentorach. Zeszło mi do 4 rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udostępniłem rodzinie nalewak z zimnym piwem (aktualnie tmave) i co? oprócz tego że mimo moich instruktaży przerasta ich nalanie kufla gdzie będzie mniej niż 2/3 piany to narzekają że daleko i że trzeba po schodach wchodzić wolą piwo z piwnicy z butelki bo nie trzeba daleko chodzić. I nie przeszkadza im dorzucanie mi brudnych butelek do zlewu. Aż odechciewa mi się jakiekolwiek piwo im dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem teściowi podłączoną beczkę z pilsnerem, jemu piana nie przeszkadza - piwo zimne, na wyciągnięcie ręki, można nalać mały kufelek albo duży. Ciekawe ile tego zostanie za 2 tygodnie jak znowu do niego pojedziemy. Pewnie już nic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś mi podbierali piwo bez pytania, wybierając najcenniejsze, np ostatnie sztuki z warki które miały dojrzeć. Skończyło się jak poustawiałem w warstwy tak że na wierzchu były same kwasy. No ale teraz to jest przegięcie "nie chce mi się iść po schodach, daj mi w butelce" a potem jeszcze narzekają ze tyle wody do mycia butelek zużywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podbierali piwo bez pytania, wybierając najcenniejsze, np ostatnie sztuki z warki które miały dojrzeć.

Znam to... U mnie to się tak skończy, że kupię szafkę zamykaną na klucz gdzie będą piwa z "limited edition".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowicie dzisiaj.

Najpierw projekty logo pewnego browaru domowego, a teraz wędzę ok. 12 kg szynki, do tego skończyłem wreszcie podłączanie prądu w mym blaszanym garażu. Trochę mi to zajęło, zwłaszcza, że doświadczenia w dziedzinie elektryczności nie mam.

Gdybyście się stresowali wyjaśniam. Wszystko dopięte do instalacji domowej, z wyłącznikiem nadprądowym i oczywiście różnicówką.

Wczoraj zrobiłem mały test, czy zadziała, podpiąłem koniec kabla pod przedłużacz w domu i kicha. Lampy nie paliły. Prąd dochodził, zdążyłem rozebrać włącznik i co? Olśniło mnie, że bez żarówek lampy nie zaświecą. :D

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tremę przed jutrzejszym pokazem warzenia w Rzeczce z tego co wiem ma być dużo osób,pociesza mnie fakt że rubezahl będzie przy mnie i się nie spalę :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tremę przed jutrzejszym pokazem warzenia w Rzeczce z tego co wiem ma być dużo osób,pociesza mnie fakt że rubezahl będzie przy mnie i się nie spalę :tort:

mi też się udziela nastrój. Od paru dni wpadłem w jakąś taką niemoc twórczą i ledwo dziś się zebrałem żeby zakegować grodziskie i przelać duvela na cichą. Teraz rozpaczliwie się zastawiam czego mi jutro zabraknie w czasie pokazów, po za bieżącą wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tremę przed jutrzejszym pokazem warzenia w Rzeczce z tego co wiem ma być dużo osób' date='pociesza mnie fakt że [b']rubezahl[/b] będzie przy mnie i się nie spalę :tort:

Nie zbliżaj się do palnika to się nie spalisz :)

Dobrze ci mówić to mój drugi występ dopiero , chyba golne sobie ala DuVAla przed imprą :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.