Jump to content

Powitać szanowne grono

micruz

Recommended Posts

Przywitać grzecznie się chciałem. Jak zauważyłem, tradycją jest kilkumiesięczne zapoznawanie się z forum i zapiskami z ukrycia, następnie dopiero ujawnianie się. Nie chcąc burzyć tak wspaniałej świeckiej tradycji :D postąpiłem tak i ja. Warki na mym koncie dopiero cztery. Jak dotąd wszystkie z ekstraktów (niechmielonych - nie odebrał bym sobie przyjemności chmielenia :) ) i to nie ze strachu bynajmniej ani z lenistwa, lecz tylko i wyłącznie z braku czasu. Zaczynam jednak dojrzewać do myśli o słodach i zacieraniu z jednego tylko powodu: potężne ograniczenia przy warkach z ekstraktów - o rozwinięciu skrzydełek nie ma co marzyć...ale czas pokaże.

Pozdrawiając serdecznie do następnego przywitania.

micruz.

Edited by micruz

Witaj ;)

Jest jeszcze jeden sposób wzbogacenia smaku ekstraktów, bez dużego wydłużenia procesu: przez "parzenie" słodów karmelowych/palonych. Sposób u nas mało popularny, ale podobno piwo jest dużo lepsze niż z samego ekstraktu, a zajmuje to tylko jakieś pół godziny dłużej.

Sam w ten sposób planowałem zrobić dubbela, ale chyba najpierw na warsztat pójdzie witbier ze słodów i płatków...

Przywitać grzecznie się chciałem. Jak zauważyłem, tradycją jest kilkumiesięczne zapoznawanie się z forum i zapiskami z ukrycia, następnie dopiero ujawnianie się.

Eee... bez przesady. Można sie zarejestrować i przywitać nawet pierwszego dnia kiedy wpadła do głowy myśl o warzeniu. Chodzi jedynie o to, żeby nie zadawać pytań, na które już wiele razy udzielono odpowiedzi.

Mimo wszystko doceniam zaangażowanie i witam. Baw się tu dobrze. ;)