Skocz do zawartości

problem z kranikiem na burzliwej


gregq

Rekomendowane odpowiedzi

W niedziele nastawilem APA 12 plato, fermentacja ruszyła praktycznie natychmiast - uzylem gestwy S04. Dzisiaj schodząc do piwnicy zobaczylem, że z kranika delikatnie sączy, prez te 48h wyciekło z 20ml. Pewnie coś z uszczelką. Nie martwią mnie takie minimalne straty, ale nie chce infekcji. Widze 2 opcje - albo przeleje do drugiego fermentora teraz albo poczekam na przelewanie na cichą tj na niedziele. No chyba, ze idzie to jakoś uszczelnić, np silikonem? Co byście poradzili w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź skąd cieknie - czasem między ruchomymi częściami (do kręcenia kranem na boki) jest minimalna ucieczka. wówczas "odciągnięcie" kranika daje efekt.

 

Spróbuj dokręcić kranik od zewnątrz, tylko go nie odkręć

mam jedno wiadro z BA, w którym jak za mocno zakręcę to cieknie - tak się odkształca na ścisk. a więc w drugą stronę też może zadziałać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami można za mocno przykręcić i uszczelka ucieka. Zdarza się też, że uszczelka jest za duża (!). Nie wiem jak to się stało, ale ja jakieś 4 uszczelki, które mam, jedna jest wyraźnie większa, przez co bardzo łatwo "ucieka" przy dokręcaniu i powoduje cieknięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokręcenie na zewnątrz pomogło, dzięki za pomoc.

Tydzień temu przelewałem na cichą, było około 4blg i oczywiście dosypałem chmielu na zimno, wczoraj byłem w piwnicy i trochę się zdumiałem bo fermentor nadal był napuchnięty i bardzo rzadko słychać bulkanie. Być może temperatura po fali upałów była za niska, żeby drożdżaki dofermentowały. Z drugiej strony na pewno nie zeszła poniżej 16 stopni. Wziąłem fermentor do domu do cieplejszego - z 21-22 stopni w nadziei, że jeszcze dofermentuje. Na dzisiaj planowałem rozlew, ale w tym wypadku chyba trzeba jeszcze poczekać. Z drugiej strony nie chce by aromaty chmielowe się ulotniły. Mam wątpliwości by sprawdzać blg, wolałbym nie grzebać przy tym za bardzo, by nie zainfekować. Co radzicie?

Edytowane przez gregq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.