Jump to content

Postanowienia noworoczne :)

elroy

Recommended Posts

Posiadacie jakieś, planujecie ? Tak piwowarskie, jak z innych dziedzin ? :)

Moja nr 1 - zacząć wcześnie wstawać i nie zasypiać :) Później 4 inne równie ważne. A z piwowarskich, wygląda na to, że konstrukcja 3-tier dojdzie w końcu do skutku. Przejście na kegi 50l to priorytet.

Ja mam:) Muszę chyba piwa troszkę mniej pić piwa, bo na nartach biegowych trę łuską o śnieg przy zjazdach:) 2kg za dużo:)

Nie piwa sobie nie odpuszczę, ale słodycze, no i ruszać się trzeba więcej bo ostatnio zamiast sportu to w piwnicy siedzę z piwami:)

Edited by sziszi

Ja chciałem sobie postanowić, ale mnie rano Majchrzak w TVN24 uświadomił, że to bez sensu. :) A tak serio, to postanowienie jest takie, żeby ograniczyć net.

Moje postanowienia:

1) Dokończenie budowy browaru 3-tier

2) Przejście na drożdże płynne

3) Po zakończeniu studiów znalezienie pracy w branży piwowarskiej :) (to bardziej marzenie niż postanowienie, ale jednak.. :) )

Cześć :)

A u mnie żadnych postanowień. Nie potrafię schudnąć od 11 lat. To i pewnie w tym roku się nie uda. W zeszłym roku miałem niezłe wyniki ale brakło motywacji i wsparcia od strony moich "bliskich".

Jedno wiem na pewno - nie będę palił papierosów. 28 stycznia będzie 12 lat jak nie palę. Tego się trzymam.

Jedno wiem na pewno - nie będę palił papierosów. 28 stycznia będzie 12 lat jak nie palę. Tego się trzymam.

Gratuluję. Ja z nowym rokiem znowu rzucam. Rok temu się udało :)

Wszystkiego dobrego Wam wszystkim w Nowym Roku!

U mnie już też jest 2010. Właśnie spędzam ten wspaniały czas w pracy. Na dodatek na długej zmianie 16 godzin. No i właśnie mam postanowienie noworoczne :) zmienić pracę!

Skoczyć w końcu certyfikaty komputerowe.

Przyłożyć sie do jakiegoś projektu w piwo.org.

Postanowienia są po to aby trochę się łudzić. Więc też coś napiszę. Stracić 10 kg - trochę żal bo nigdy za dużo ukochanego ciałka. Uwarzyć super dobrego portera.

• 11 months later...

Kiedy Nowy Rok nadchodzi

kieliszeczek nie zaszkodzi,

kufel piwa to za mało,

litr szampana by się zdało.

Trzeba opić wszelkie troski,

by następny ROK był BOSKI!!!

A postanowień nie ma. Oby tak dalej.

bielok, wena - to i ja się dołączę do grona zrzucających, 21 kg już za mną. Służę wsparciem i dobrą radą.

a z życzeń.....to chciałbym spełniać swoje marzenia... i te piwne i te całkiem prywatne....

CZeść.

bielok, wena - to i ja się dołączę do grona zrzucających, 21 kg już za mną. Służę wsparciem i dobrą radą.

Dziękuję, jest mi bardzo potrzebna ta rada ....

Postanowiłem sobie w 2011 roku:

- nie pić żadnych jasnych lagerów, dla zasady;

- znowu przestać palić, żeby mi piwo lepiej smakowało i pachniało;

- odpalić wreszcie biznes, z którego wyżyję na starość.

Z tym ostatnim będzie najtrudniej, ale jestem dobrej myśli.

A co do chudnięcia... Udało mi się to raz, ok. 5 lat temu - i od tamtej pory już nie muszę się starać, bo waga grzecznie trzyma się tam, gdzie powinna. Zadziałała stara, dobra dieta "ŻM" (żreć mniej). W tej branży cudów nie ma. ;)

Postanawiam w tym roku zrzucić z 10-15 kg z brzucha i zadbam o kondycję, bo wniesienie 25 litrowej warki do rozlewu z piwnicy na 3 piętro skutkuje zadyszką straszną ;)

warzyć więcej niż piję gdyż jak na razie zapanowała niepokojąca równowaga (owocująca pustką w piwnicy)

rzucę palenie tytoniu, (co przyjdzie mi tym łatwiej że nie palę od wielu lat) :):/

ogarnę przepisy gruitów, piwa z prosa, sumeryjsko- egipskich placków słodowych i podsumuję to jakoś na piśmie :) (chyba że ktoś zna jakieś porządne opracowanie na temat historii piwa od strony technologicznej)

no i jak się uda to zrobię grodzisza orkiszowego z własnym słodowaniem, wędzeniem i bez jęczmienia...

Udoskonalić (zmechanizować) browar (zmiany w trakcie) i warzyć coraz lepsze piwa - oto moje proste browarowe postanowienia na 2011.

Dodatkowo chciałbym zaliczyc jakiś profesjonalny kurs sensoryczny.

Wszystkim piwowarom wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku! :/;):)

2011 musi być lepszy niż nieszczęsny 2010...