Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was zamawiał ostatnio nieco więcej drożdży? http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101025/INNEMIASTA13/741681128

Zabrakło najważniejszej informacji: jakie to drożdże???

Znaczy się jaki szczep?

Zapewne WLP 550 Belgian Ale.

 

EDIT: poprawiłem link

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie informacje? Chyba, że to żart.

Jaki żart? Takimi drożdżami było fermentowane piwo dori, a w GŻ uparli się, żeby ściągnąć identycznie te same drożdże.

Oczywiście mogłem coś źle wygooglać, ale wydaje mi się, że to któreś z tych piw na tych drożdżach zdobyło CCh. Niech mnie dori poprawi, jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, oświeć mnie w jaki sposób skojarzyłeś wypadek pod Inowrocławiem z dori i jej piwem?

A ja nic nie wiem. To było pytanie o drożdże z wypadku? :beer::):):lol: A widzisz, ja byłem przekonany, że w wątku media a piwowarstwo domowe, to tylko o dori piszą. :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie by mieli wieź tą gęstwę do NL?

Tę gęstwę wieźli prawdopodobnie do Krośniewic ( z Koszalina lub Szczecina) gdzie firma InterYeast ją sobie przerabia.

 

Z gęstwą jest ostatnio chryja, bo Urząd Celny (min. Finansów) dopatrzył się, że zawiera alkohol etylowy i chciałby go także obłożyć akcyzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gęstwą jest ostatnio chryja, bo Urząd Celny (min. Finansów) dopatrzył się, że zawiera alkohol etylowy i chciałby go także obłożyć akcyzą.

to niech urzędnicy wypiją sobie szklankę takiego "alkoholu" to może im przejdą takie pomysły. Po za tym jeśli jest taka gęstwa produkowana w browarze, to akcyza jest przecież liczona od brzeczki która trafia z warzelni - zaniki, więc niejako akcyza za tę gęstwę jest już zapłacona.

Edytowane przez wsaczuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja byłem przekonany, że w wątku media a piwowarstwo domowe, to tylko o dori piszą. :lol::lol::beer::lol:

Piszą. Jeszcze trochę i będzie można pomyśleć nad wydzieleniem osobnego wątku o Dori w mediach (albo mediach u Dori) :)

 

A tak na marginesie. Nie macie wrażenia, że wiele tekstów zawiera bardzo podobne zwroty i układ treści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gęstwą jest ostatnio chryja, bo Urząd Celny (min. Finansów) dopatrzył się, że zawiera alkohol etylowy i chciałby go także obłożyć akcyzą.

Też o tym słyszałem. Miałem nawet pytanie od koleżaki pracujące w laboratorium UC, czy da się odzyskać piwo z gęstwy. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zamawiał ostatnio nieco więcej drożdży? http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101025/INNEMIASTA13/741681128

Zabrakło najważniejszej informacji: jakie to drożdże???

Nie piszą co z drożdżami ;) przecież to żywe organizmy, może potrzebują pomocy piwowarów domowych po takim traumatycznym przeżyciu powinny odpoczywać w naszych fermentatorach ;)

Popatrzcie co też za rarytasy wędrują po naszych drogach :) trzeba na CB popytać, może chłopaki uleją wiaderko drożdżaków :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości spytam' date=' ile tych drożdży z Ameryki do GCH przywieziono? Wiadro? Beczkę? Cysternę (chyba aż tyle to nie)?[/quote']

I gdzie jest gęstwa. Dlaczego nikt nie dał ogłoszenia "Gęstwę oddam" :D

Cieszyn sprzedaje (z tego co opowiadali przewodnicy) zużyte drożdże rolnikom.

 

Swoją droga taką ilością gęstwy można by wszystkich piwowarów domowych w Polsce obdzielić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.