Skocz do zawartości

Piwo 40 i więcej%


zbynekkk

Rekomendowane odpowiedzi

mam dostęp do lodówki co chłodzi do -80, więc jak któreś moje piwo będzie nie do picia to do niej powędruje... raz albo parę razy;) pokażemy że my Polacy nie gęsi też piwo mocniejsze od wódki mamy ;)

a co ma te - 80 wspólnego z mocnym piwem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dostęp do lodówki co chłodzi do -80' date=' więc jak któreś moje piwo będzie nie do picia to do niej powędruje... raz albo parę razy;) pokażemy że my Polacy nie gęsi też piwo mocniejsze od wódki mamy ;)[/quote']

a co ma te - 80 wspólnego z mocnym piwem ?

Oj anteks, Ty chyba nie w temacie jesteś. Najmocniejsze piwa na świecie powstają przez wymrażanie...

wsaczuk ma idealne warunki do bicia rekordów :P

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze im bardziej wymrozimy tym bardziej się rozdzieli, ale mogę się mylić. W każdym razie poniżej -114 nie ma sensu schodzić bo alkohol też zamarznie.

jasne i uzyskasz spirytus chmielowy , poczytaj http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?id=1958&p=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziś kolejna odsłona najmocniejszego piwa na onet.pl Tym razem jest już wersja 60% heeeeeee

 

Wyprodukowano najmocniejsze piwo świata

Właściciel browaru "Mrożony statek" Jan Nijboer twierdzi, że wyprodukował najmocniejsze piwo świata, które zawiera 60 proc. alkoholu. "Nie pije się go jak piwo, lecz jak koktajl, w ładnym kieliszku do koniaku lub whisky" - powiedział w czwartek Nijboer holenderskiej agencji ANP, którą cytuje portal Yahoo News.

Reuters nazywa Nijboera "piwowarem z zamiłowaniem do walki z konkurencją", bo przyznał on w rozmowie z ANP, że do wyprodukowania extra-mocnego trunku skłoniły go browary szkockie, eksperymentujące z coraz większą zawartością alkoholu w piwie.

 

Poprzedni rekord Nijboera - 45-procentowe piwo Oblix - został przyćmiony przez Szkotów. Mały tamtejszy browar BrewDog uwarzył niedawno 55-procentowe piwo o nazwie "Koniec historii" (The End of History). Wyprodukowano tylko 12 butelek, a w każdej było - pisze Reuters - wypchane zwierzę (agencja nie podała jakie, ani jakich rozmiarów).

 

Minimalna cena, jaka osiągnęła butelka "Końca historii" to 780 dol.

 

Nijboer odpowiedział na "Koniec historii" swoim 60-procentowym "Zacznij przyszłość" (Start the Future). Można je kupić w "Mrożonym statku" po 45 dol. za butelkę (1/3 litra).

 

Wyścig ze Szkotami stał się dla Nijboera małą wojna konkurencyjną. Ale należy ją postrzegać, jako żart - dodaje piwowar.

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, gdzie ten wyścig się skończy - piwo 96%.

 

I nawet już chyba takie widziałem w moim sklepie monopolowym :D

Wymrażaniem nie da się chyba dojść do 96%, a po destylacji już nie ma mowy o piwie. Swoją drogą pamiętacie zażartą dyskusję z bnp, na temat tego czy da się wymrozić wodę z piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kopyr

 

i dalej mam zagwozdkę jak oni to robią :rolleyes:

jeżeli wymrażają to naprawdę burzy to mój światopogląd, dotychczasową wiedzę na temat fizyki.

 

obstawiam inną technologię uzysku takiego piwa ale to takie tylko domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak sobie wymrozić możesz cukier a nie alkohol

 

wstaw piwo do zamrażarki - powinieneś otrzymać 50 ml wódy - legalnie

 

daj znać co ci wyjdzie

 

ps podaj jakiś jeszcze odnośnik gdzie znajdę metodę rozdziału roztworu homogenicznego poprzez wymrażanie (woda-etanol) ?

 

jeżeli była by to prawda to Ustawodawca zabroniłby tego, metody wymrażania, w ustawie o wyrobie napojów spirytusowych w kontekście napojów spirytusowych wytworzonych domowym sposobem. W obecnej ustawie jest zabronione otrzymywanie napojów spirytusowych poprzez destylację bezpośrednio po fermentacji.

Jeżeli można rozdzielić r-r woda etanol innym sposobem (wymrażaniem) to otrzymujemy spirytus domowy legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coder zobacz ustawę

 

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2006/1539.htm

Rozdział 1 atr 1

 

ustawa zakazuje jedynie

 

"2. Przepisów ustawy nie stosuje się do napojów spirytusowych wytworzonych domowym sposobem, na własny użytek i nieprzeznaczonych do obrotu.

3. Napoje spirytusowe, o których mowa w ust. 2, nie mogą być wytwarzane bezpośrednio w wyniku destylacji po fermentacji alkoholowej. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 44. 1. Kto bez wymaganego wpisu do rejestru wyrabia lub rozlewa napoje spirytusowe,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

2. Kto dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w stosunku do napojów spirytusowych o znacznej wartości,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności

 

ustawodawca nie wziął pod uwagę tej technologii bo jest ona skrajnie nie opłacalna, dużo łatwiej jest oczyścić przez destylacje. Da się zrobić spirytus z torebek polietylenowych, ale jakoś nikt się nie kwapi żeby tak pędzić bimber bo to nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem rozgryzienia tematu należy zapoznać się z tonami przepisów wykonawczych i interpretacjami. Generalnie ustawodawca przewidział możliwość wykonania na własny użytek wyroby spirytusowe, np. nalewki, wódki gatunkowe itp - ale wyłącznie z zakupionego legalnie spirytusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wsaczuk

 

po 1 kolega nie odpowiedział mi na 1 post a po 2 na początku ustawy jest

 

"2. Przepisów ustawy nie stosuje się do napojów spirytusowych wytworzonych domowym sposobem, na własny użytek i nieprzeznaczonych do obrotu.

 

tak więc w domu możesz sobie rozlać legalnie spirytus.

 

 

co to znaczy skrajnie nieopłacalna ?

 

na 1 litr spirytusu otrzymanego metodą destylacji potrzeba ok 2-3 kW to mało ?

a na niby wymrażanie ile ?

 

 

czekam na linki do metody rozdziału r-ru poprzez wymrażanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczą kilku-kilkunasto stopniowe mrozy i metalowa beczka :D

pamiętać trzeba że oddzielić można tylko wodę (w formie stałej, zanieczyszczoną nieco uwięzionymi w niej fizycznie częściami piwa) natomiast w pozostałym płynie poza alkoholem będą inne zawarte w piwie substancje (np cukry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.